Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Markíza zbrojí hneď skraja budúceho roka: V januári spustí tri nové seriály, nasadí aj odkladanú kriminálku!

Ani obchodne slabé mimosezónne obdobie už pre televízie neznamená reprízový režim,  šetrenie, v posledných rokoch pravidelne vyťahujú novinky v prvý mesiac roka.

Televízny boj sa v novom roku začne opäť hneď v jeho prvých dňoch. Markíza aj Joj sa chystajú vytiahnuť nové formáty a priniesť premiérový program aj v kedysi uhorkovom období, ktorý aktuálne využívajú na rozbehnutie kľúčových projektov.

Pre Markízu bude pritom štart roka 2018 znamenať uvedenie hneď troch nových seriálov. Informovala o tom klientov prostredníctvom prvých plánov. Ako sme vás už exkluzívne informovali, prvým z highlightov budúceho roka bude návrat legendárneho komediálneho seriálu Susedia, ktorý by mala Markíza očakávane odštartovať hneď 1. januára. Využila by tak fakt, že Nový rok pripadá na pondelok, kedy chce nové časti Susedov vysielať, zároveň už tradične je v tento deň pri obrazovke mimoriadny počet divákov.

Ďalšou očakávanou novinkou bude nástup denného rodinného komediálneho seriálu Oteckovia. Ako sme vás už skôr informovali, Markíza má záujem na ich spustení hneď skraja nového roka, pričom jej prvé plány to aj potvrdzujú. Televízia naznačuje, že by sa do vysielania mohli dostať už od utorka 2. januára, odštartovať prípadne môžu o týždeň neskor – v pondelok 8. januára. Zaujímavosťou je, že Markíza plánovala Oteckov spustiť už v októbri tohto roka a tento zámer aj verejne naznačila, nakoniec však termín presunula na začiatok roka 2018.

Oteckovia budú novým ťahákom Markízy do kľúčového podvečerného pásma o 18:00, kde vystriedajú Rodinné prípady. Televízia v tomto čase už dlhodobo buduje seriálové okno, od neúspechu Kukučky a Búrlivého vína však hľadala správny projekt. Nakoniec siahla po licencovanom seriáli, konkrétne argentínskej predlohe Señores Papis, ktorú skupina CME, pod ktorú patrí aj Markíza či Nova, kúpila okrem Slovenska aj do Slovinska, Chorvátska, Rumunska či Česka. Hlavné postavy v slovenskej verzii stvárnia  Vladimír Kobielsky, Braňo Deák, Filip Tůma, Marek Fašiang, Zuzana Mauréry, Monika Hilmerová či Natália Puklušová.

Treťou seriálovou novinkou, ktorú chce Markíza skraja nového roka nasadiť, je na istý čas stratená detektívna novinka. Ešte v plánoch pre rok 2017 ohlásila televízia prípravu krimiseriálu Detektív Dušo, v ktorom sa v hlavných úlohách stretli Alexander Bárta, Petra Vajdová a Miroslav Noga. Seriál sa však nasadenia nedočkal a neskôr zmizol aj z plánov Markízy. Tá ho nepredstavila ani v prehľade roka 2018, ktorý však nakoniec môže otvoriť.

Markíza plánuje seriál Detektív Dušo nasadiť v čerstvo budovanom kriminálkovom slote. Vystriedať by tak mal krimiseriál Rex, ktorého prvú sériu televízia ukončí tento týždeň. V brožúre na budúci rok pritom ohlásila pokračovanie seriálu, ktorý by však mohol priniesť nové slovenské prípady. Detektív Dušo by mal odštartovať vo štvrtok 11. januára.

Bárta stihol detektívku roztočiť ešte v čase trvania jeho exkluzívnej zmluvy s Markízou. Tá si ho takýmto spôsobom poistila po tom, čo sa jej podarilo herca na jar 2012 stiahnuť z vtedy rozbehnutého Paneláku. V priebehu trvania exkluzívnej zmluvy v Markíze však mal Bárta na projekty skôr smolu. Prvým bol večerný seriál Horúca krv, ktorý výraznejšie nezaujal, divácky zabodoval až denný seriál Chlapi neplačú, ktorý sa dočkal štyroch sérií. Na jeho úspech nedokázala nadviazať denná novinka Kukučka, ktorá dopadla prepadákom, rovnako neslávne dopadol aj ďalší Bártov projekt, veľký večerný seriál Doktori. V tomto roku už obe strany exkluzívnu zmluvu nepredĺžili, Bárta sa tak stihol ešte vrátiť do Paneláku pred jeho definitívnym zrušením.

O seriáli Detektív Dušo
“Dušan Štefánik nie je stereotypný krásavec s tehličkami na bruchu. Na to, aby chytil zločincov, nepoužíva päste, ale mozog. Z chlapca, ktorého spolužiaci nebrali vážne, vyrástol asi najinteligentnejší vyšetrovateľ v okrese. Istý čas pracoval na polícii v Bratislave, ale intrigy veľkomestského prostredia neboli nič preňho. Je idealista a napriek tomu, že po celý život bojuje so zločinom, verí, že spravodlivosť nie je slepá. Pracuje v tíme majora Németha, nie práve najschopnejšieho, ale oddaného policajného úradníka. Tím vyšetrovateľov dopĺňa súdna lekárka – profesionálka, ktorá si síce drží od kolegov odstup, ale svojej práci je absolútne oddaná. A aké by to bolo oddelenie, ktoré by nemalo svojich Pata a Mata, v našom prípade dvojicu popletených policajtov. V Bystrici vie každý o každom všetko, niekedy aj viac ako by človek chcel. Žiadne tajomstvo preto neostane ukryté navždy. Občas si však obyvatelia mestečka zamieňajú lojalitu k svojim známym a priateľom s ukrývaním dôkazov,” znie anotácia seriálu.

O seriáli Oteckovia
Marek, Vlado, Alex a Tomáš sú štyria moderní muži a oteckovia, majú deti v rovnakom veku, ktoré chodia do tej istej materskej školy. Okrem škôlkarov niektorí z nich vychovávajú aj tínedžerov, takže rodičovských starostí majú viac než dosť. Oteckom nechýba zodpovednosť a snaha nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. Zaujímavé tiež bude sledovať, ako sa na metódy ich výchovy pozerajú ženy, ktoré ich obklopujú.

Marek (Vladimír Kobielsky) je večne vystresovaný chlapík, ktorý uviazol medzi dvomi ženami svojho života. Vlado (Filip Tůma) je typický slovenský konzervatívny manžel. Alex (Braňo Deák) je nezodpovedný sukničkár, ktorý si zvykol žiť len sám pre seba. Tomáš (Marek Fašiang) je vdovec, ktorý je, naopak, vysoko zodpovedný a až príliš starostlivý otec.  Ich život odzrkadľuje reálne situácie, s ktorými sa otcovia bežne stretávajú. Čelia očakávaným výzvam rodičovstva a ako každý z nás majú svoje lepšie aj horšie chvíľky. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily.

Čítať viac...
Nahor