Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza zabodovala s ďalším „oteckom“, sobotná premiéra nad Milenkami! Noviny vystrelili na čelo dňa

RTVS odvysielala prvé semifinále Zem spieva, rovnako ako pred rokom živý prenos natiahla až k noci. Dorovnala dokonca aj vlaňajšie Let´s Dance prerušované brejkami.

Markíze sa s „oteckami“ jednoducho darí. Táto téma jej prináša vysoké čísla nielen v podvečernom seriáli, ale aj mimo neho, keď jej sobotná premiérová komédia Aj dvaja sú rodina vyniesla rating okolo 10 % s podielom 27 %. Dostala sa tak vyššie ako so štartom piatkových Mileniek či nedeľnou Superstar. Joj proti komédii nasadila akčný film Nemilosrdní, uhrala len priemer ratingom pod 7 % a podielom vyše 17 %.

Jednotka v sobotu odvysielala prvé semifinále druhej série Zem spieva vysielané naživo, pričom ostala verná extrémnej dĺžke priamych prenosov z vlaňajška. Prenos trval až do 23:30, teda podobne ako minuloročné Let´s Dance, ktoré bolo za svoje naťahovanie pravidelne kritizované. Prerušované pritom bolo brejkami, Zem spieva tak v čistom čase trvá výrazne dlhšie. Napriek tomu šou oproti predošlému týždňu, kedy s poslednou zostrihovou časťou končila o hodinu skôr, príliš nestratila, sledovať ju malo celkovo 435-tisíc divákov s podielom okolo 22 %. Zem spieva výraznejšie s nástupom živých kôl stratila vlani, kde však so zostrihovými časťami dosahovala aj vyššiu úroveň. V komerčnej cieľovke prvé semifinále prekročilo päť ratingov s podielom 15 %.

Lovec policajtov na Dajto večer atakoval 5 %, Dohodnutý sobáš na Doma podliezol päťku o málo viac. Plus neuspela s komédiou Niečo na tej Mary je pri podieli takmer 2,5 %, Wau s Kosťami uhrala 3 %, Inkognito jej šlo cez dvojku.

Smotánka podvečer mala uhrať 22 %, Prázdniny zas okolo 17 %. Televízne noviny podliezli 28 %, Noviny v sobotu poskočili aj v komerčnej cieľovke, keď sa stali najsledovanejším programom dňa s 10,5 ratingom, podielovo mali ísť na 27,5 %. Deň ovládli aj v celkovom publiku, kde sa mali ťahať až ku hranici 710-tisíc divákov, TN-ky si malo pozrieť necelých 630-tisíc divákov.

 

Čítať viac...
Nahor