Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza vyriešila budúcoročnú absenciu Popolušky: Natáča vlastnú rozprávku!

Markíza budúci rok po prvýkrát neodvysiela Tri oriešky pre Popolušku, nahradiť ich bude môcť vlastnou novinkou.

Slovenský komerčný líder pracuje na vlastnej rozprávke. Po RTVS vstupuje aj Markíza do spolupráce s Českou televíziou, s ktorou vyrába pre rok 2017 novú rozprávku Přání k mání. Bude mať bohatšie slovenské zastúpenie, keď si v nej zahrajú aj Marián Slovák, Lukáš Latinák, Ivan Romančík či Petra Blesáková. Informoval portál Mediaguru.cz.

Přání k mání prinesie novú obdobu televíznej rozprávky, ktorá sa pohrá so spracovaním rôznych príbehov lásky. „Přání k mání nie je úplne tak klasická rozprávka, neodohráva sa na zámku a hrdinami nie sú princ s princeznou. Ide o vianočný príbeh, ktorý sa vymyká predovšetkým svojou štylizáciou a výtvarným poňatím,“ povedal režisér filmu, Vít Karas.

V ďalších úlohách sa objavia aj Milan Šteindler, Adrian Jastraban či Václav Neužil. Rozprávka sa už aktuálne nakrúca, v súčasnosti prebieha výroba v Karlovych Varoch.

Markíza bude môcť vlastnou rozprávkou vyriešiť prázdny slot, ktorý jej budúci rok ostane po odchode klasiky Tri oriešky pre Popolušku na Joj. Naša televízna dvojka si práve túto rozprávku zaistila pre budúci rok na historicky prvom žrebe českých filmov, vďaka ktorému budú klasiky každoročne rotovať.

Čítať viac...
Nahor