Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza vyráža do boja: Štartuje najväčšie ťaháky, vráti aj premiéry Hornej Dolnej! (aktualizácia)

Televízia sa poučila z minulého roka a pošetrila si nové časti komediálneho seriálu do silnej sezóny. Tentoraz premiéry nevyťahuje kvôli konkurencii ale sebe.

Markíza pokračuje ďalšie týždne v slabých výkonoch, ktoré ju trápia ako v accesse tak v prime-time. Za uplynulý týždeň ju až štyrikrát predbehla v prime-time konkurenčná Joj a opäť sa tak celotýždenne na Markízu dotiahla. Tú trápi trvalý pokles Televíznych novín, na ktoré sa už dotiahli Noviny, 18-ta hodina a tiež padajúce Búrlivé víno, ktoré tento piatok dosiahlo bez mimoriadnej konkurencie výrazne najhorší výkon. Televízny líder sa už o pár dní pokúsi o obrat. Do jeho štruktúry sa pomaly pripravujú dôležité projekty, od ktorých si sľubuje nemalé posilnenie sledovanosti.

AKTUALIZÁCIA: Ako prvá štartuje tento piatok 26. februára o 21:50 Farma, ktorá bude kľúčovým projektom lídra pre posilnenie čísel. Vysielať sa bude štyrikrát do týždňa, pričom by rapídne zvýšiť výkonnosť Markízy o 20:30. Najnovšie totiž Farma vystrieda v utorky a štvrtky o pol deviatej Búrlivé víno, ktoré vysúva v tieto dni Markíza až za ňu. Zároveň sú to jediné dva dni, kedy sa bude seriál vysielať. Viac v tomto článku.

Farma by sa mala stať pilierom hlavnej sezóny Markízy, ktorým bolo kedysi práve Búrlivé víno. Vysielať by sa mala približne tri mesiace. Patriť jej bude aj pondelok po Hornej Dolnej o 21:40 a tiež celý piatkový večer od 20:30 až blízko polnoci. Vysielať bude v tento deň klasický diel a Duel.

Rozbeh reality šou a rovnako celotýždenný výkon v prvom marcovom týždni Markíza podporí aj návratom premiér Hornej Dolnej. Televízia ich vytiahla na začiatku tohto roka proti štartu Zoo, keď prestali mať v konkurenčnom boji význam, po troch častiach ich stiahla a predčasne zaradila reprízy seriálu. To sa opäť nezaobišlo bez kritiky.

Už v pondelok 29. februára sa ale vracajú nové časti tretej série Hornej Dolnej, ktorými Markíza posilní svoj výkon a tiež pripraví extrémny nábeh pre kľúčový prvý deň na Farme, ktorý bude nasledovať o 21:40. Televízia aj týmto krokom potvrdzuje, ako dôležitá je pre ňu táto Farma.

Markíza zároveň po dlhšej dobe vytiahne premiéry Hornej Dolnej pre vlastné potreby, nie kvôli konkurencii. Na jeseň ich programovou zmenou nasadila proti Česko Slovensko má talent, tento rok proti Zoo. Lídrovi ostáva z tretej série ešte pätica nových dielov.

Na konci 1. marcového týždňa zas televízia posilní štruktúru štartom veľkej celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome. Markíza má od nej nemalé očakávania, chce s ňou dosahovať lepšie výkony ako so Superstar minulú jeseň. Veľký dôraz dala na posilnenie zostavy osobností po predstavení prvých mien, keď získala na svoju stranu Kulyho či Helenu Krajčiovú. Všetko o šou nájdete v tomto článku.

Kde bude televízia medziročne naďalej strácať, je pásmo od 18:00. Pokračovať chce vo vysielaní špeciálov Bez servítky. Nemalý pokles oproti minulej jari tiež držia Televízne noviny, ktoré už značne ovplyvňujú prime-time výkony Markízy. Tie budú trpieť aj pre Búrlivé víno, ktoré bude po novom pokračovať len v utorky a štvrtky. Z piatka ho líder škrtá, po poslednom piatkovom výsledku ide o logické vyústenie.

Čítať viac...
Nahor