Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza vyráža do útoku aj na webe: Spustila nový videoarchív, chystá sa dotiahnuť na Joj!

Markíza sa chystá oživiť nárast návštevníkov na svojom webe novou videosekciou. Ruší tak doterajšiu sekciu Markíza Play, po novom bude všetok video obsah umiestňovať do „ľudovejšej“ sekcie Videoarchív. Televíznemu webu pomáha aj novou kampaňou vo vysielaní.

Markíza v ostatnom období výraznejšie klesla návštevnosť jej prémiového webu Voyo.sk, čo sa negatívne podpísalo pod výkon celého televízneho webu. Výkon Voya v marci tohto roka oproti rovnakému mesiacu v roku 2013 klesol o vyše 120-tis. RU, vo februári o vyše 80-tis, v januári to bol medziročný pokles o vyše 110-tis. RU.

Na pokles Voya zareagovala Markíza ešte vo februári tohto roka, kedy sa rozhodla odomknúť obsah, ktorý síce už nefunguje ako motivátor predplatného na Voyo.sk, avšak ešte stále si v tejto forme nájde svojich divákov. Napríklad už staršie veci z archívu,“ povedal pre Stratégie Riaditeľ nových médií Markízy Peter Šturdík. Aj vo videosekcii Markíza Play mimo Voya si zadarmo mohli diváci pozrieť Hlas Česko Slovenska, archívne seriály Horúca krv, Mesto tieňov, Sekerovci či Zita na krku ale aj nové časti Smotánky a spravodajských relácií Televízne noviny a Športové noviny.

Na časť spomínaných titulov sa snaží Markíza upozorniť aj dnes pri spustení nového videoarchívu. „Celú sekciu s videami odteraz nájdete na stránke videoarchiv.markiza.sk, kde vás bude každý deň čakať niečo nové. Ponuku sme rozšírili o niektoré známe seriálové hity (napríklad Horúca krv, Mesto tieňov), kompletné spravodajstvo Televíznych novín či celých epizód Hlasu Česko Slovenska,“ píše televízia na webe. Nič nové tak so spustením novej videosekcie Markíza nepriniesla. Už dlhšie však sústreďuje všetky videá, ktoré sa objavia na jej webe na jednom mieste, mixuje ich s archívom relácií a seriálov a taktiež špeciálmi vyrábaných iba pre web ako magazín Fresh, Showbiz News či čisto internetovým bonusom celebritnej relácie Smotánka – Smotánka Plus.

Markíza svoj televízny web začína čoraz viac podporovať aj v televíznom vysielaní. Najnovšie sa vydala cestou promovania konkrétnych, podľa televízie najzaujímavejších, článkov, ktoré prezentuje v promo slučkách nielen textom, ale aj hlasom. Vyrobená bola jednotná šablóna, mení sa len promovaný článok a s ním text a hlas upútavky. Doteraz sa Markíza zameriava skôr na spopularizovanie Voya, keď vo filmoch, ale aj reláciách či seriáloch pustila grafiku s odkazom na videotéku Markízy. V prípade reality šou Farma zašla Markíza s prepojením webu a televízneho vysielania ešte ďalej, keď na Voyo ponúkala necenzurovanú režisérsku verziu šou z každého dňa a počas vysielania reality šou promovala najnovšie články na webe šou formou grafiky.

Televízna dvojka sa so svojím webom Joj.sk a pridruženou Pluskou a Waukou drží stabilne nad televíznym webom Markízy. Jojke pomáha hlavne odomknutý archív a rozširovanie ponuky o prémiový obsah, zväčša ide o akvizičné seriály, dokumenty či reality formáty. Napriek tomu, že sú označované za „prémiové“, televízia nepýta poplatok, v archíve sú však dostupné iba týždeň. Pre porovnanie portál Markíza.sk (spoločne s Voyom) navštívilo v marci 2013 460-tis. unikátov, Joj.sk takmer 630.tis. Najmenší rozdiel za ostatné obdobie zaznamenali portály mesiac pred tým, keď sa Markíze podarilo rýchlejšie prebrať z novoročnej letargie a na Joj.sk strácala približne 45-tis. unikátov.

Čítať viac...
Nahor