Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza vynecháva Oteckov, nepôjdu hneď štyrikrát! Pre hokej prispôsobí vysielanie spravodajstva

Na zápasy Slovenska počas MS v hokeji reaguje tento rok najmä Markíza, pri Superstar sa kolízii s hokejom vyhnúť nevedela.

Tohtoročné Majstrovstvá sveta v hokeji sa v programe iných staníc, než verejnoprávnych, prejavia najmä na Markíze. Televízie každoročne upravujú program tak, aby sa s kľúčovými programami vyhli konkurencii najsledovanejších zápasov Slovenska, pričom tento rok nebude výnimkou.

Markíza bude reagovať tento týždeň hneď dvakrát. Prvý raz sa tak stane už vo sviatočný utorok 8. mája, keď sa o 16:15 odohrá hokejový zápas Slovenska proti Rakúsku. Hokeju sa prispôsobí zaradením skutočného príbehu cieliaceho na ženského diváka mimo hokejových fanúšikov, keď odvysiela drámu Ukradnuté deti. Zmena nebude tak viditeľná, nakoľko počas sviatočného dňa televízie bežne vysielajú filmy. Markíza však v súčasnosti aj vo sviatky vysiela podvečer rozbehnutých Oteckov, s ktorými dosahuje vysoké výkony. Odvysielala ich aj minulý utorok 1. mája, tentoraz ich pre hokej vynechá.

Oteckovia budú v programe chýbať rovnako vo štvrtok 10. mája, kedy Slovensko opäť od 16:15 nastúpi na zápas proti Francúzsku. Markíza v tomto prípade robí viacero zmien, keď o hodinu vysunie svoje klasické podvečerné pásmo spravodajstva a publicistiky. Prvé Televízne noviny tak odvysiela už od 16:00, Reflexom nadviaže o 16:25, bude sa už však kryť s hokejom. Od 17. hodiny následne vyplní čas reprízovou komédiou Moja tučná grécka svadba 2.

Konzervatívnejšou ostáva tento rok Joj, ktorá prakticky program nemení. V spomínaný utorok tak, ako aj po iné sviatky, nasadí podvečer film, plánuje komédiu Denník princeznej 2. Vo štvrtok na hokej nereaguje, podvečerné Noviny odvysiela klasicky o 17. hodine, o 18:00 pokračuje s Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorej sa nedarí aj mimo hokeja.

Štvrtková situácia sa zopakuje aj v pondelok 14. mája, kedy Slovensko nastúpi na ostro sledovaný zápas proti Rusku. Opäť sa odohrá o 16:15. Markíza znovu vysunie podvečerné správy na 16. hodinu, o 17-tej nasadzuje romantickú drámu Tanec pre nás dvoch. Joj pokračuje bez zmeny. Aj na posledný zápas základnej skupiny nastúpi Slovensko po 16. hodine, stane sa tak v utorok 15. mája, kedy sa stretne so súpermi z Bieloruska. Markíza vtedy na 17. hodinu nasadzuje romantickú drámu Ľadové sny.

Kde Markíza program nemenila, bola táto nedeľa. Slováci odohrali od 20:15 neúspešný duel so Švajčiarmi, Markíza v tom čase vysielala druhé semifinále Superstar a silnému hokeju sa tak nevyhla. V minulosti televízie uhýbali hokeju aj pri vysielaní ťažiskových programov. V tomto prípade ale Markíza, podľa všetkého, ťahala za kratší koniec pre partnerstvo s českou Novou. Na sobotu Superstar televízie presunúť nemohli, nakoľko sa v rovnakom čase odohral zápas sledovaný v oboch krajinách, Slovensko – Česko, nedeľné vysielanie Superstar Nove neprekážalo. Ak by mali ostať spokojné obe televízie, museli by semifinále presunúť napríklad na pondelok. Pri veľkej šou sa však tak stalo už aj v minulosti.

Čítať viac...
Nahor