Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízny súboj roka: Markíza radikálne mení program, zaútočí na kľúčovú novinku Joj Nový život!

Markíza narýchlo mení svoje programové plány, Joj chce skomplikovať nástup nového denného seriálu ako kľúčového projektu pre celú jar, ktorý nechce divákov nechať rozpozerať.

Schyľuje sa k televíznemu súboju, na aký sme čakali niekoľko rokov. Joj ohlásila na konci tohto roka nástup nového denného seriálu, ktorý sa stane jej kľúčovou súčasťou jarného prime-time, keď ho plánuje vysielať trikrát do týždňa. Nateraz má Joj pripravených 40 častí, ktoré môže v priebehu jari rozšíriť, a tak by sa seriál mohol stať v prípade úspechu nosným formátom nielen jari ale aj ďalšej sezóny, ako v minulosti už mnohé seriály. Joj roky vydržal Panelák, Markíza dva roky ťažila vysoké nadpriemery večer z Búrlivého vína.

Markíze sa táto predstava etablovania nového denného seriálu na obrazovke konkurencie nepozdáva, najmä po skúsenosti s takmer nezničiteľným Panelákom, ktorému definitívne až po vyše piatich rokoch vysielania nalomilo pozíciu Búrlivé víno a následne aj samotné čachre tvorcov so samotným Panelákom.

Televízny líder sa tak rozhodol frontálne zaútočiť na nástup nového denného seriálu Joj, ktorý sa vo viacerých smeroch podobá na niekdajší Panelák, a zmeniť narýchlo program, s ktorým chce sťažiť nielen úvodný týždeň Nového života.

Nový život sa bude vysielať pravidelne od utorka do štvrtka, v úvodnom týždni však odštartuje už v pondelok na Troch kráľov 6. januára. V tento sviatočný večer plánovala Markíza pôvodne odvysielať emotívnu premiéru Obyčajná tvár (Wonder) s Juliou Roberts a Owenom Wilsonom o chlapcovi so znetvorenou tvárou, ktorý chce žiť normálny život. Miesto tejto snímky Markíza bude chcieť výraznejšie zacieliť na detského a mládežníckeho diváka, ktorého nechce pustiť k Novému životu, v ktorom budú veľkú rolu zohrávať linky s detskými hercami. Najväčším lákadlom je herec Max Bolf z Našich, ktorý sa dodnes teší vysokej popularite medzi mladými na sociálnych sieťach.

Líder proti štartu Nového života v pondelok vytiahne nakoniec film, ktorým bude výrazne oslovovať fanúšikov Harryho Pottera. Uvedie totiž fantazijnú snímku Fantastické zvery a ich výskyt, ktorá bola nakrútená taktiež podľa knižnej predlohy autorky J. K. Rowlingovej.

Veľké prekvapenie prichádza v utorok 7. januára, kde Markíza pôvodne plánovala odštartovať novú šou Svadba na prvý pohľad. Miesto nej však do programu zaraďuje tohtosezónnu mimoriadne úspešnú novinku Utajený šéf, ktorá sa jej pravidelne hýbala v priemere medzi 12 – 13 ratingami. Televízia však mala odvysielať všetky časti Utajeného šéfa, ktoré mala k dispozícii, na jeseň.

V stredu si Markíza verí s premiérovou Chart Show, no najväčší priestor na základe pôvodného programu mohla nechať Joj s jej novým seriálom vo štvrtok. Plánovala tam totiž vysielať reprízy komediálneho seriálu Kuchyňa, kde mohla rovno očakávať podpriemerné výkony. Teraz to môže byť presne naopak jeden z najsilnejších dní Markízy, keď práve na štvrtky presúva novú kontroverznú šou Svadba na prvý pohľad. Po novom ju tak odštartuje vo štvrtok 9. januára. Markíza týmto spôsobom prekryje svojimi najsilnejšími zbraňami celý úvodný týždeň Nového života.

Čítať viac...
Nahor