Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza vracia do vysielania kriminálku Mesto tieňov

Aj keď výkonnostne nepatrila medzi najúspešnejšie tituly lídra, pre imidž televízia Mesto tieňov urobilo veľa. Teraz ho televízia vracia na menší kanál.

Mesto tieňov sa po dvoch rokoch vracia na obrazovky Markízy. Presnejšie na jej stanicu Dajto. Televízia sa pokúsi v rámci budovania víkendového kriminálneho okna v soboty aj nedele večer posilniť tieto sloty, keď jej priveľmi nefungujú ani v jeden deň. Televízia programovou zmenou necháva nedeľnú kriminálku Strážca poriadku vo vysielaní už len s jednou časťou po 21:30, na 20:15 nasadzuje vlastnú krimi sériu Mesto tieňov. Od prvej série a prvej časti. K dispozícii má spolu 20 epizód seriálu.

Kriminálka Mesto tieňov patrila vo svojom čase k tomu najlepšiemu, čo tento žáner v rámci pôvodnej tvorby u nás mohol priniesť. Okamžite si získala množstvo skalných priaznivcov, ktorých televízia napínala so štartom 2. série. Tú prvú Markíza uviedla v roku 2008, no na ďalšiu si diváci museli počkať až do roku 2012. Druhá sezóna bola pri tom pripravená do vysielania už pre jeseň 2009. Mesto tieňov sa napriek pozitívnym reakciám trápilo s nízkou sledovanosťou. Televízia sa tak musela vzdať značky, ktorá jej priniesla množstvo chvály.

Čítať viac...
Nahor