Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza veľký náskok v pondelňajšom prime-time stratila, Horná Dolná klesá! Inkognito už pred Farmou

Zábavná šou Joj naďalej dominuje v celkovom publiku.

Horná Dolná sa ratingovej desiatke vzdiaľuje. Seriál druhý týždeň po sebe klesol, keď ho tentoraz malo sledovať 9,4 % divákov s podielom 25 %. Ratingovo stratil napriek tomu, že oproti predošlým týždňom mal kratšiu minutáž – miesto pred 22. hodinou vrcholil už okolo 21:35 a zmestil sa doň o brejk menej. Napriek tomu je z pôvodnej tvorby televízií stále najsledovanejší.

O počet divákov, ktorý Horná Dolná medzitýždenne klesla, rástlo Inkognito. Tento pondelok stúplo na 7,5 ratingu, v podieli sa dostalo tesne nad 20 %. Šou zbierala aj divákov Hornej Dolnej, samotná však mala taktiež oproti iným pondelkom o niečo kratšiu minutáž. Veľký ratingový odstup mali programy nielen v 12 – 54 ale aj 12+. Tam však panuje opačné poradie, keď Inkognito prilákalo o približne 130-tisíc divákov viac ako Horná Dolná. V komerčnej cieľovke navyše už porazilo Farmu, tá podielovo atakovala 19 % s vyše piatimi ratingami, reprízové Inkognito sa malo hýbať okolo podielovej 24-ky a pod ratingovou šestkou.

Na menších rastú Profesionáli, ktorí sa už dostali k 7 %, následne Plus s klasickým filmom Dobrý ročník podliezla päťku. Vyššie bola Nekonečná láska na Doma podielmi pod 5 a okolo 6 %, Lara Croft – Tomb Rider na Dajto uhrala 4,5 %. Kriminálky na Wau sa v priebehu večera mali hýbať okolo 3 %, tretia v poradí už atakovala štvorku.

Podvečer Rodinné prípady prekročili 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja podliezla 17 %. Joj v pondelok so spravodajstvom predbehla Televízne noviny, Krimi získali share pod 26 %, Noviny nad 26 %. Ratingovo Televízne noviny, ktoré atakovali podiel 24 %, predbehli o vyše bod. V celkovom počte divákov bol rozdiel okolo 130-tisíc.

Najsledovanejším programom pondelka ostáva v komerčnej cieľovke Horná Dolná, v univerzálnom publiku bolo na vrchole Najlepšie počasie. Rozdiel medzi Markízou a Joj sa v pondelňajšom prime-time významne zmenšil, kým pred týždňom ho tvorilo vyše päť podielových bodov, teraz to bol už len pol bod.

Čítať viac...
Nahor