Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza na začiatku leta ešte pritvrdí: Chystá silné pondelky, uvedie ďalšiu seriálovú novinku!

Televízia chce v lete budovať silné pondelkové okno, znovu vytiahne Kameňák 4. Zmenu oproti prvému júlovému týždňu urobí v utorky a štvrtky, kde nakoniec nepobežia iba Mušketieri.

Kameňák 4 po štvrté. Markíza odpremiérovala štvrté pokračovanie úspešnej filmovej série len v septembri minulého roka a už ho stihne v prime-time uviesť po štvrtý raz. Film líder vytiahne opäť po necelých dvoch mesiacoch, keď ho posledne vysielal počas hokejových MS ako konkurenciu nášho zápasu s Rusmi.

Markíza ďalšie miesto našla hneď na začiatku leta, keď ním zaplní pondelňajší večer. Ten od začiatku roka profiluje slovenskou či českou zábavou, uviedla v ňom Hornú Dolnú, ktorú dopĺňala českými komédiami, počas jari pokračovala v skeč šou Kredenc a v lete na 20:30 v pondelky zaraďuje premiérovú cestovateľskú šou s oficiálnym názvom Vo štvorici po Slovensku vlakom. Partnerom druhej série sa stala Železničná spoločnosť Slovensko. O úspech sa majú postarať populárne tváre Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Marián Miezga a Robo Jakab, ktoré po Slovensku cestovali aj v prvej sérii v roku 2012.

Šou bude mať podľa všetkého stopáž okolo 30 minút, nakoľko má vyhradený 45-minútový slot. Šla by tak s jedným brejkom. Do Susedov, ktorí majú podobnú stopáž, vie však Markíza vtesnať aj dva brejky. Na 21:15 nasadzuje líder spomínaný Kameňák 4, české komédie na pondelky vracia už týždeň pred tým, keď o 20:30 odvysiela Babovřesky 2.

Neprehliadnite: Markíza už začala promovať kľúčové letné programy! Pozrite sa

Zmenu urobí Markíza v utorky a štvrtky, kedy od 2. júlového týždňa obmedzuje akvizičný seriál Mušketieri len na jednu časť za deň. Na 21:45 nasadzuje ďalšiu letnú novinku, americký dobrodružný fantasy seriál The Librarians. Uvádzať ho chce pod názvom Lovci pokladov. Ide o sériu stanice TNT, ktorá bežala na prelome rokov 2014 a 2015. V prvej sérii vzniklo 10 častí, televízii tak vydrží seriál 5 týždňov. Potvrdená je druhá séria s rovnakým počtom epizód. Viac o seriáli nižšie. V prípade Mušketierov má Markíza k dispozícii spolu 20 častí, ak sa od druhého júlového týždňa budú vysielať už len s dvomi časťami za týždeň, vydržia jej presne do konca augusta.

Na piatky líder „vracia“ české komédie. Rátal s nimi v tieto dni podľa prvých plánov od začiatku júla, v prvý týždeň však uvedie komédiu Johnny English sa vracia. Zahraničné komédie mali pôvodne bežať v pondelky. V stredu nezmení líder úmysel, odvysiela romantickú komédiu Záložný plán, v spomínaný piatok zas českú komédiu Vejška. Plán mení Markíza v sobotu, namiesto komédie Ženích na odstrel odvysiela akciu Kuriér 3, v nedeľu ostáva verná pôvodne avizovanému filmu Thor.

Librarians, The

O seriáli The Librarians
Flynn Carsen vedie dvojitý život. Pracuje v Metropolitnej knižnici, kde chráni zbierky podivných nadprirodzených artefaktov. Nebezpečná hrozba ho prinúti zostaviť tím, ktorý mu pomôže zabrániť koncu technologickej civilizácie. K boji proti hrozivému Bratstvu hada mu plukovníčka Eve Bairdová pomôže zlanáriť šikovného kovboja Jacoba Stonea, zlodeja Ezekiela Jonesa a odborníčku na synestéziu Cassandru Cillianovú.

Anotácia k prvej časti seriálu
V snahe opäť získať zbraň hromadného ničenia sa stretávajú cesty plukovníčky Eve Baird, protiteroristickej expertky NATO, a experta na okultizmus Flynna Carsena, ktorý hľadá stratený démonický artefakt. Po zúrivej bitke zbraní a mágie sa Baird ocitne pritiahnutá k záhadnému mužovi, ktorý si hovorí „Knihovník”.

Baird je čoskoro pozvaná, aby sa pridala k dávnej organizácii známej len ako „Knižnica”, založenej na nekonečnom množstve artefaktov, ktoré sú skryté hlboko pod New York City.  Teraz v tíme už aj s Flynnom, ktorý je pološialený z dekády magických dobrodružstiev, siahajúcich do celého sveta, sa Baird zapletie do dávneho boja medzi Knižnicou a Haďou spoločnosťou.  Hadia spoločnosť sú okultisti, ktorí chcú prinavrátiť mágiu a používať ju na ovládanie sveta. Na ich čele stojí záhadný Dulaque. Čoskoro Flynn a Baird bojujú s časom, aby zachránili životy iných neobyčajných ľudí, ktorých si Hadia spoločnosť vzala na mušku a chce ich zavraždiť: génius vedy a synestétka v jednej osobe Cassandra Cillian, Jacob Stone, expert na umenie a históriu žijúci drsným životom, a neslávne známy „high-tech” zlodej Ezekiel Jones. Títo traja odhalia hlbšie sprisahanie, plán Hadej spoločnosti získať kľúč ku všetkému magickému – starodávnu korunu kráľa Artuša.  

 

Čítať viac...
Nahor