Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v sobotu večer hlboko, predbehli ju až tri stanice! Viedla Joj s filmom, deň ovládol hokej Slovenska so Švédskom

Sledovanosť slovenského hokeja sa od štvrtkového duelu s Francúzmi nepohla.

Nečakaný boj Slovákov so Švédmi o body na hokejových Majstrovstvách sveta sa odrazil aj na sledovanosti duelu. Sobotný obedný zápas začínal na úrovni cez 450-tisíc divákov, no už v druhej tretine podrástol nad úroveň 620-tisíc a v tretej časti aj s predĺžením sledovalo zápas priemerne vyše 710-tisíc divákov. Podielovo sa hýbal pod 53, na 59 a takmer 60 % v univerzálnej cieľovke. V tej komerčnej ratingy dosiahli úroveň okolo 9, pod 13 a 14,5 % s podielmi na trhu takmer 54, vyše 62 a pod 64 %. Počtom divákov víkendový súboj dosiahol rovnaký výkon ako predchádzajúci poobedný zápas vo štvrtok.

Večer sa najvyššie dostala Joj s filmom Hrdina Max pri ratingu 5,5 % s podielom pod 18 %, nasledovala ju Jednotka so Záhadami tela a ratingom 5 % pri podieli 15,5 %. Oba programy sa dostali cez Markízu, ktorá prepadla s filmom Spravodlivosť pre moju dcéru a hlbokým podielom 12,5 %. Markízu navyše predbehla aj Dvojka, no až po skončení relácie Záhady tela, keď s hokejom Rusko – Švajčiarsko sa postupne dostala nad 11, na 13,5 a na 16,5 %. V celkovom publiku viedla večer Jednotka so Záhadami tela a takmer 380-tisíc divákmi.

Z menších komerčných staníc najvyššie zahrali Profesionáli na Plus s podielom cez 6 %, večer Doma s filmom Stratené srdce uhrala 4,5 %, Plus sa s Vojakom dostala okolo 4 %. NCSI sa na Dajto hýbalo medzi 2 – 2,5 %, Wau so CSI Cyber a Inkognitom uhrala zas necelých 1,5 a 2,5 %.

Smotánka podvečer na Markíze dosiahla podiel 22 %, Joj prepadla s reprízou Všetko, čo má Ander rád a podielom okolo deviatky. Televízne noviny uhrali okolo 24 %, Noviny len 17,5 %. Celkovo si ich malo pozrieť vyše 335-tisíc divákov, TN-ky boli o niečo vyššie s 340-tisíc divákmi. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stala tretia tretina hokeja Slovenska so Švédskom.

Čítať viac...
Nahor