Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v sobotu pohorela: Duel Farmy podpriemerný, Joj lídrom! Dvojičky v repríze vyššie než ich premiéra

Markíza urobila rovnaký riskantný krok ako pred rokom, dosiahla aj rovnaký výsledok.

Vyraďovacia časť Farmy po prvý raz nedosiahla nadpriemer. Markíza sa rozhodla Duelom sanovať slabé soboty, v ktorých nefungovali premiérové filmy, a zároveň oslabiť Dvojičky so špeciálom Moja mama, no tento zámer jej nevyšiel. Duel Farmy mal získať rating 7,6 % s podielom len 21,3 %, čo je pre tento program hlboký podpriemer. Duely doteraz vysielané v piatky dokázali dosahovať podiely okolo 30 %. Pred týždňom dokonca Duel trhol extrémnych vyše 37 % s ratingom až 9,5 %. Vysielal sa pritom po 22-hej.

Pre lídra ide o veľký pád vyraďovacej časti Farmy. Dá sa očakávať, že o týždeň vráti Duel na piatok. Rovnaká situácia nastala pred rokom, keď Markíza zmenila zabehnuté nastavenie a uprostred sezóny odsunula pre štart Doktorov Duel z piatka na soboty. Zmenou televízia ohrozila Farmu, keď Duel v novom prostredí okamžite klesol z podielov okolo 29 – 30 % na 24,1 %. Na ďalší týždeň sa už vyraďovací diel Farmy vrátil na piatok 20:30 a Doktori, ktorí pri štarte prepadli, putovali za desiatu hodinu.

Joj naopak sobotný večer vyšiel. Dvojičky po slabšej strede v konkurencii reprízovej Hornej Dolnej stúpli, keď ich malo sledovať 8,8 % divákov s podielom 23,6 %. Seriál oproti strede, kedy sa vysielal o 22:00, nabral takmer tri ratingy, oproti úvodnej časti vysielanej v sobotu o 22:00 klesol o 1,6 ratingu. Darilo sa aj druhému dielu špeciálu Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorý sledovalo 7,5 % divákov s podielom 22,2 %. Špeciál tak prakticky udržal všetkých divákov z piatka.

Markíze sa darilo aspoň po skončení zábavy na Joj, keď filmová premiéra Bojová loď, pôvodne plánovaná na 20:30, dosiahla nadpriemerný podiel 26,7 %.

Rovnaký podiel, no už znamenajúci veľký neúspech, zaznamenali Televízne noviny. Tie sa začínajú čoraz stabilnejšie prepadať pod hranicu 30 %. Pred rokom sa pritom ešte hýbali okolo 35 %. Uškodila im opäť slabá 18-ta hodina, kde sa tentoraz nedarilo Smotánke, ktorá prepadla s podielom len 17 %. Tá v priebehu dvoch týždňov stratila až 10 podielových bodov.

Postaral sa o to najmä zvrat vo výkonnosti sobotného accessu Joj. Televízna dvojka pred týždňom zachraňovala katastrofický vývoj sledovanosti v tomto čase a vysunula doň reprízu Česko Slovensko má talent. Hneď dokázala stúpnuť aspoň k vlažným výkonom, na druhý raz už ale vyskočila nad nadpriemerných 24 %. Vysoko sa pritom darilo aj plánovanej repríze Dvojičiek, ktoré mali dosiahnuť rating až 6,8 % s podielom 26,6 %. Ide o lepší výkon, než seriál s touto časťou dosiahol v premiére v stredu. Joj sa podarilo vyhrať aj v súboji hlavných spravodajstiev, keď Noviny zvíťazili ratingovo aj podielovo s hodnotou nad 27 %.

Z menších staníc bola po ôsmej najvyššie Plus, snímka Kúpele smrti šla nad 6 %. V 12 – 54 bola Plus s filmom treťou najsledovanejšou stanicou. Tesne za ňou nasledovala romantika na Doma Deti mojej sestry s podielom 6 %, Dajto bolo slabé s La Ligou a podielmi len 1,5 a 2,5 %. Takmer identické výkony dosiahli reprízoví Lovci väzňov na Wau.

Čítať viac...
Nahor