Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v programe podrží ďalšiu šou, Šťastný domov po premenlivých výkonoch pokračuje!

Šťastný domov patrí medzi málo noviniek z posledného obdobia, v ktorých výrobe Markíza pokračuje.

Jana Hospodárová bude mať svoju večernú šou aj naďalej. Markíza potvrdila, že aj po nestálych výkonoch zo začiatku tohto roka bude pokračovať vo výrobe nákladnej šou Šťastný domov, v ktorej realizuje rekonštrukciu domova pre ľudí s ťažšími životnými podmienkami.

Šťastný domov od svojho nástupu patrí k výkonnostnému priemeru, pričom po nasadení na január v tomto roku padol spočiatku do hlbokého podpriemeru. Prvé dve časti sa hýbali len okolo 14 – 16 %, no otázkou ostáva, nakoľko výkonnosť projektu ovplyvnil celkový prepad sledovanosti Markízy po odchode z antény.

S tretím vydaním roka relácia podrástla, cestu jej však uvoľnila Joj po tom, čo miesto podpriemernej Mojej prvej dovolenky nasadila seriál Čert nikdy nespí. Ten však tvrdo prepadol. Šťastný domov následne uhral podiely okolo 20 a 19 %. Markíza však verí, že to môže byť viac. Pri svojej prvej sezóne relácia dokázala ísť aj okolo 23 – 24 %, tieto výkony však dosiahla opäť po uvoľnení priestoru Joj, keď ukončila V siedmom nebi. Nasadená bola na stredu na konci jarnej sezóny v júni. V konkurencii Siedmeho neba štartovala len na úrovni okolo 19 %.

Dá sa tak očakávať, že Šťastný domov bude naďalej zaradený k projektom, s ktorými Markíza vyplní mimosezónne obdobie, a nasadí ho popri slabšej konkurencii. Do kategórie programov, ktoré vypĺňajú skôr štruktúru na začiatku roka či v lete, patria Zámena manželiek či Svokra, nakoľko v ostrej sezóne už nedokázali dosahovať dostatočné čísla.

Čítať viac...
Nahor