Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v pondelok prevalcovala, čo sa dalo! Hriešny zoznam odštartoval rekordne

Televízny líder možno po rokoch našiel ten správny akvizičný seriál, s ktorým môže bodovať aj v prime-time. Na jeho škodu má len pár častí.

Markíze sa v pondelok darilo mimoriadne. Napriek tomu, že sa na letné prázdniny pobral jeden z hlavných jarných projektov Rodinné prípady, Markíza v číslach nespadla, naopak, rekordne rástla. Podpriemerne sledovaný seriál totižto počas júna nahrádza akvizičná novinka Hriešny zoznam s obľúbenou Jennifer Love Hewitt, ktorý odštartoval s vynikajúcim výsledkom.

Dobrý nábeh novinka dostala už vďaka Búrlivému vínu, ktoré včera získalo nadpriemerný rating vyše 12 % a podielovo sa šplhal až ku 34 %. Hriešny zoznam si narozdiel od Rodinných prípadov dokázal väčšinu divákov aktuálne najúspešnejšieho projektu Markízy aj udržať, pričom prvá časť nového seriálu dosiahla rating 9,8 % s podielom 33,1 % a druhá vysielaná po pol jedenástej udržala pri obrazovke 7,6% Slovákov, pričom podiel narástol na 36,7 %.

Práve dvojslot však môže vo výsledku seriálu ublížiť, keď nie všetci diváci majú možnosť sledovať aj epizódu vysielanú proti noci. Problém môže vyriešiť redukciou dávkovania seriálu na jednu epizódu za deň, čím by líder predĺžil aj jeho trvácnosť, nakoľko má Hriešny zoznam iba 25 čast (viac o seriáli).

Joj si dokázala nadpriemer vybojovať iba s Panelákom, ktorý získal nadpriemerný rating 8 % a podiel takmer 22 %. Nasledujúci Agenti S.H.I.E.L.D. však konkurenciu neustáli a ich podiel spadol k takmer tretinovej hodnote Hriešneho zoznamu.

Markíza sa vďaka vydarenému prime-time a stabilnému podvečeru dokázala celodenne prehupnúť cez vytúženú hranicu 30 % a zvýšiť tak priemerné celodenné podiely o približne 3 – 5 %. K úspechu televíznej skupiny CME však prispeli aj menšie stanice. Dome aj Dajto sa, aj keď len o minimum, podarilo celodenne predbehnúť Plusku, pričom najviac sa darilo mužskej stanici spomedzi kanálov Markíza Group. Dajto opäť raz vyšiel výber večerného filmu, keď uspela repríza Piateho elementu z víkendu s výsledkom nad 8 %.

Čítať viac...
Nahor