Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v pondelok doplatila na svoj deň, nechala sa prevalcovať Joj! Babovřesky 3 na čele, no najslabšie

Na reprízy Farmy sa diváci na Veľkonočný pondelok pozerať nechceli, televízii to dali pocítiť.

Veľký piatok: Joj vyhrala v prime-time, vyskočila Plus aj futbal na Dajto

Biela sobota: Joj medziročne opäť rástla, večer taktizovala! S Markízou posilnila aj cez deň

Veľkonočná nedeľa: Tvoja tvár znie povedome na Veľkonočnú nedeľu ešte posilnila! Čo dokázalo vybojovať Ľadové kráľovstvo?

Veľkú veľkonočnú bitku majú televízie za sebou. V pondelok vyvrcholili večer so svojimi silnými premiérami, ktoré priniesli obom staniciam nadpriemer.

Očakávaným lídrom boli premiérové Babovřesky 3, ktoré podľa našich informácií sledovalo 13,1 % divákov s podielom 34,3 %. Stali sa najsledovanejším programom v 12 – 54, celkovo si ich pozrelo 625-tisíc Slovákov (12+). Komédia bola opäť vysoko nadpriemerná, v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma časťami ale dosiahla najslabší výkon. Babovřesky 1 v premiére 12. januára 2015 celkovo sledovalo 680-tisíc divákov, v 12 – 54 sa rating vyšplhal na 14,3 % % s podielom 52,4 %. Film nasledoval po Hornej Dolnej, ktorá vtedy dosiahla vyše 19-percentný rating. Narozdiel od Česka, Babovřesky 2 oproti jednotke posilnili. V nedeľu 8. marca 2015 ich po 20:30 sledovalo celkovo 728-tisíc divákov, rating v komerčnej cieľovke vyskočil na 15,6 % pri podieli 42,3 %.

Medziročne ale Markíza s hlavným pondelňajším filmom posilnila. Joj napriek tomu oproti vlaňajšku netratila, keď jej premiéru Drsňačky malo sledovať 9 % divákov so silným podielom 25,1 %. Bolo to tak po prvý raz, kedy premiérové Babovřesky nestiahli Joj hlbšie a televízna dvojka bola dokonca nadpriemerná. Premiérový Kredenc, ktorý sa ešte prekrýval s Drsňačkami, neuspel, keď atakoval 20 %, v ratingu podliezol päťku.

Medzi menšími boli najvyššie stanice Joj, keď Profesionáli vyskočili nad 7 %, snímka Za nepriateľskou líniou 3 – Kolumbia sa dostala nad 4 %. Uspel aj Titanic na Wau, ktorý sa o málo prehupol cez štvorku. Film Unesená na Dajto 4 % atakoval. Doma ponúkla už klasický program, čo sa aj prejavilo, keď Mentalista podliezol 3 % a rovnako aj prvá časť telenovely Kúsok zo mňa.

Na podobnú stratégiu doplatila aj Markíza a to v off-time. Líder totiž cez sviatočný deň zaradil do programu ako v každý iný pondelok reprízy Farmy z piatka, no iné rozloženie divákov prinieslo Markíze aj iný výsledok. Reality šou totiž tvrdo prepadla, keď mala uhrať podiely len 10 a pod 15 %. Výkon druhého Duelu sa k tomu dvihol po skončení reprízy Ľadového kráľovstva na Joj, ktoré valcovalo s podielom takmer 30 %. V ratingu šlo až pod vysokých 8 %, s takýmto výkonom by uspelo aj o 20:30.

Joj držala líderskú pozíciu vo väčšinu už od rána, Markíza sa do čela dostávala až pred piatou popoludním. Napriek tomu s Probudím se včera neuspela pri podieli nad 19 %. Ani Joj nevyšlo nasadenie klasického programu, keď Moja mama varí lepšie ako tvoja šla na 15,5 %. Televízne noviny o málo prekročili 29 %, Noviny atakovali 27 %.

Joj sa na Veľkonočný pondelok stala celodenným lídrom, keď sa vyšplhala až nad 21 %. Medziročne si polepšila o približne 4 percentá. Markíza o bod klesla, šla pod 21 %. V prime-time už ale rástla, keď posilnila o viac ako 3 % nad celkových 29 %. Joj približne zopakovala minuloročný výkon, keď sa dostala nad 23 %. Jednotka opäť medziročne výrazne klesla, v 12 – 54 aj 12+. V univerzálnej cieľovke sa za deň aj večer hýbala pod 8 %, čo je o takmer štyri percentá za deň a v prime-time až o viac než osem percent menej než vlani.

Čítať viac...
Nahor