Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v piatok nahnevala divákov: O presune Hornej Dolnej nevedeli, dali jej to pocítiť!

Náhla zmena programu priniesla Markíze vlnu kritiky.

Už len dve časti ostávali do finále prvej série Hornej Dolnej, ktorá je úspešná nielen so svojimi premiérami, ale aj v repríze. V piatky o 18-tej dosahoval sitkom s reprízami obdobné čísla ako premiérové časti Búrlivého vína počas ostatných dní a náhla zmena programu lídra zastihla nepripravených o to viac divákov.

Markíza sa rozhodla operatívne od tohto týždňa na piatky o 18:20 presunúť slabo výkonný nedeľný magazín Reflex špeciál. Práve na jeho miesto – nedeľu o 18:00, sa Horná Dolná presunula. Nemálo divákov však o zmene nemalo tušenie a tak ich absencia očakávaného komediálneho seriálu nepríjemne zaskočila.

Diváci dali televízii zmenu pocítiť. Reflex špeciál oproti reprízam Hornej Dolnej stratil približne tri ratingy a s výkonom 5,1 % a podielom 18,8 % opäť neuspel. Nahnevaní diváci sa zároveň už nevrátili ani k hlavnému spravodajstvu, keď Televízne noviny dosiahli slabý podiel 30,3 %. Ich najtradičnejšie výkony sú o päť podielových bodov vyššie. Na správy Markízy sa zároveň dotiahlo spravodajstvo Joj. Reflex špeciál kazil nábeh Televíznym novinám aj v nedeľu, tú ostatnú dosiahli hlavné správy lídra podiel 31,8 %. Viac o piatkovej sledovanosti sa dočítate v tomto článku.

Pre Markízu môže byť kompenzáciou očakávané posilnenie nedeľného accessu Hornou Dolnou proti Novému bývaniu. Tomu už o dva týždne pribudne nový konkurent v podobe repríz najnovších vydaní Kredencu, od 15. marca zas líder spúšťa nový pôvodný formát Domov na kľúč, ktorý svojim žánrom Nové bývanie pripomína. Relácie sa budú prekrývať prvých približne dvadsať minút. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor