Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v máji: Doma so zmenami popoludní i večer! Vracia sa Svokra

Všetky tri stanice líderskej skupiny Makríza by mali do predletného obdobia prejsť so zabehnutou štruktúrou. Markíza naďalej potiahne Rodinné prípady, Dajto vráti Perníkového tatka. Výraznejšie štruktúru upraví iba Doma,

Markíza by v máji mala pokračovať v tom, čo ponúka divákom aktuálne. Stabilne nastavené off-timeové sériály spoločne s dvojičkou Búrlivé víno – Rodinné prípady budú tvoriť základ štruktúry trhového lídra aj o mesiac. „Novinku“ Markíza prinesie v popoludňajšom čase o 15:00, kedy bude v dvojokne komediálnych seriálov pokračovať ďalším titulom. Po dovysielaní multireprízového sitkomu Krok za krokom zapĺňa televízia prázdny priestor zdvojením sitkomu Dva a pol chlapa, od druhej polovice mája by komediálnu hodinu mali tvoriť opäť dva seriály, keď televízia na pätnástu zaradí sitkom zo zrušeného Fooor Mike a Molly. Začne od druhej série.

Pondelky, utorky, štvrtky a piatky budú naďalej patriť spomínanému Búrlivému vínu a Rodinným prípadom. V prípade druhého seriálu televízia už teraz pravidelne do štruktúry zaraďuje reprízové časti, nakoľko seriál zotrváva v programe dlhšie ako sa plánovalo. Potiahnuť ho však televízia chce aj celý máj. V stredy stabilne pokračuje spevácka šou Hlas, v posledný májový týždeň by sa šou mala dostať do svojej záverečnej fázy živých kôl.

Dajto pre fajnšmekrov pripravilo prekvapenie, do vysielania vracia oceňovaný seriál Perníkový tatko. Úspešná americká séria, ktorá získala sedem cien Emmy, dostala svoje miesto na Dajto už v lete 2013, divákov však nezaujala. Teraz ju televízia skúsi zaradiť na pondelky až piatky pred polnocou. Z Dajto sa zároveň definitívne vytratí Partička, niekoľkokrát zreprízované epizódy improvizačnej šou už nebudú tvoriť stabilnú súčasť popoludňajšej ani večernej ponuky televízie.

Doma si pre svoje diváčky prichystala niekoľko zmien. Popoludní o 14:00 jej postupne dobieha telenovela Nespútaný anjel. Seriál sa aktuálne vysiela v dvojslote, pri jeho finiši sa budú musieť diváčky uspokojiť s jednou epizódou za deň. Na čas 15:00 sa so svojimi dvomi epizódami posunie telenovela Keď budeš moja, ktorá tak bude začínať o hodinu skôr. Televízia si týmto krokom pripravila priestor pre návrat seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov, ktorý sa tak od pondelka 5. apríla bude vysielať pravidelne každý pracovný deň o 17:00 pred dvomi dielmi Priateľov. Po ukončení telenovely Nespútaný anjel televízia na druhú popoludní zaradí telenovelu Doňa Barbara, ktorá bude naďalej pokračovať aj predpoludním.

Dve zmeny chystá Doma aj v prime-time. Už od 28. apríla na pondelky o 20:30 zaraďuje seriál Parížske zločiny so Jeanom Renom. Televízia tak pokračuje v krimi nastavení. Pôvodne sa v pondelky a stredy vysielal seriál Odložený prípad, ten ostáva v programe v strede týždňa. Zmenu Doma chystá aj počas piatkového večera. Reprízové časti reality šou Zámena manželiek by od konca mája mala televízia nahradiť reprízami obľúbenej relácie Svokra, ktorú uviedla Markíza začiatkom tohto roka a diváci sa už teraz dožadujú nových dielov. Relácia pobeží aj Markíze vždy deň pred odvysielaním na Dome – vo štvrtok ráno.

Čítať viac...
Nahor