Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v lete: Pauza pre všetky hlavné programy, večer vráti až trojicu neúspešných seriálov!

V letnej štruktúre opäť nebudú chýbať prázdninové klasiky, ktoré mimo sezónu vypĺňajú jej večery už roky.

Už iba posledné dni a týždne ostávajú do úplného dobehnutia jarných vysielacích štruktúr. Podoba tých letných sa už pritom začína črtať a v mnohom nezaostane za nie príliš veľkými očakávaniami.

Markíza po značne úspešnej jari, keď jej veľmi neublížil ani neúspech The Voice Česko Slovensko, Kameňáka či ešte v začiatkoch prepadák s Milenkami, opäť mimosezónu výrazne vypustí a nebude do programu minimálne v prvej polovici leta chcieť investovať. Tri večery v týždni majú vyplniť filmy, v stredy to budú jej tradične uvádzané dramatické filmy neraz odkazujúce na skutočné udalosti, v sobotu komédie a nedele bude ladiť akčne.

Klasicky sa už do letnej štruktúry vrátia reality formáty Svokra a Zámena manželiek. Podelia si spravodlivo dva dni v týždni, Gizka Oňová si trúfne na návrat do prime-time v utorky o 20:30, Markíza by mala vysielať rovno dve epizódy, vo štvrtky pobeží v dvojporcii Zámena manželiek. Markíza má opäť k dispozícii dávku nových českých častí, ktoré môže znovu prezliecť do slovenského kabáta.

Výraznú zmenu podľa prvých programových plánov urobí Markíza v pondelky, kde sčasti opúšťa komediálny žáner. Ráta však opäť s pôvodnými seriálmi, pričom chce na pondelňajší večer vrátiť rovno tri seriálové projekty z minulosti, ktoré jej však úspech nepriniesli. O 20:30 chce zreprízovať krimiseriál Rex, od ktorého mala na jeseň 2017 veľké očakávania, skonči však v podpriemeroch, nadviazať naňho má jarný neúspech z roku 2018 Detektív Dušo a večer uzavrieť veľký prepadák zo začiatku roka 2017 Divoký Zapadákov.

V dennom programe televízia neprekvapí, vráti sa doň má po dlhej pauze sitkom Krok za krokom, vysielať chce aj Monka a tradične Susedské a Rodinné prípady. Tie pôjdu aj podvečer. Pokračovať budú Prvé Televízne noviny a Reflex.

Dajto bude sedem dní v týždni večer naďalej stavať na filmoch, popoludní zas nepreruší pásmo sitkomov, ktoré stanici prinášajú túto jar mimoriadne vysoké výkony. Hýbať sa vedia od úrovne 6 – 8 % až vyššie nad desiatku. Dajto bude naďalej točiť trojičku Dva a pol chlapa, Priatelia a Teória veľkého tresku, podvečer na ňu už aj v júni nadväzujú nové časti štvrtej série sitkomu Dve baby na mizine, za ktorým nasleduje nový seriál Kevin si počká. Ešte tento mesiac bude pokračovať druhou sériou.

Doma si zas z jari aj do júla prenesie večernú telenovelu Sila ženy, s ktorou plynule prejde do druhej série, pokračovať budú aj Vymenené životy. Cez deň nebude chýbať Nekonečná láska, Larina voľba a podvečer repríza Monka z Markízy.

Čítať viac...
Nahor