Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v laufe, Šťastný domov prepísal ďalšie rekordy! Na vrchole utorka Televízne noviny pred Oteckami

Markíza odštartovala nový rok suverénne, napriek vysokým investíciám do obchodne nezaujímavého januára si vysokú výkonnosť prenáša aj do hlavnej časti jarnej sezóny, kde sa jej vypláca.

Šťastný domov je v tomto roku vo svojej najlepšej forme. Kým najmä v začiatkoch bol len priemerným formátom Markízy, už vlani na jeseň dokázal vystupovať zo svojho tieňa, pričom v prvých mesiacoch tohto roka svoju silu len zvyšuje. Po tom, čo sa dostal na svoje najlepšie výkony s ratingom okolo 9 % si tento utorok pripísal nový rekord, keď si ho malo pozrieť až 9,7 % divákov s podielom cez 26 %. V poradí za Susedmi sa tak zaradil k dosiaľ najsledovanejším cyklickým programom roka v prime-time. Z nábehu čerpalo aj Dobre vedieť, ktoré stúplo na približne sedem ratingov s podielom pod 24 %.

S hlavným vysielacím časom sa tento utorok rozlúčili Vlci, ktorí sa v ostatných týždňoch o 20:35 prepadli na samé dno. Medzitýždenne si síce polepšili o vyše pol až takmer rating, obe časti malo aj tak sledovať len cez 4 % divákov, čo predstavovalo hlboko podpriemerné podiely pod 12 a nad 14 %. Od najbližších týždňov pobežia Vlci v utorky a stredy v druhom večernom pásme po Semafore, resp. Prázdninách. Jednotka pokračovala vo vysielaní výraznejšie promovaného seriálu Kolekcia, seriál sa jej nechytil, neuspel ani pri štarte, teraz v 12+ uhral podiely len okolo 5,5 %.

Z menších staníc Plus s filmom Signál z neznáma dosiahla share nad 6 %, Dannyho trinástka na Dajto šla tesne nad šestku. Doma tento týždeň zatiaľ klesol seriál Matky a dcéry, v utorok podobne ako v pondelok dosiahol podiely okolo 5 a 6 %. Wau s kriminálkami v priebehu večera rástla, Vtierka Castle začínala na 3 %, CSI New York už stúplo pod 5 %, Myšlienky vraha opäť vyskočili, teraz nad 6 %.

Podvečer ostávajú suverénni Oteckovia, ktorí sa ťahali k 11,5 ratingu s podielom pod 36 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja šla pod 16 %. Na vrchol dňa sa tentokrát dostali Televízne noviny, ktoré mali atakovať rating až 12 %, v podieli sa ťahali ku 33 %. Noviny šli nad 23 %, celkovo si ich malo pozrieť vyše 635-tisíc divákov, TN-ky ovládli deň aj v celkovom publiku, kde mali takmer 665-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor