Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v apríli: Novinka Kuchyňa odštartuje s Hornou Dolnou, veľká zbraň na utorky aj nová telenovela!

Po marcových posilách chystá Markíza druhú vlnu posilňovania programu v apríli.

Až Tvoja tvár znie povedome a Horná Dolná dvihli Markízu do nadpriemerov a čoskoro budú mať túto úlohu aj ďalšie dve novinky. Novým formátom sa na Markíze posledné mesiace vôbec nedarí, no televízia sa musí pokúsiť o zvrat. V súčasnosti jej do podpriemerov padajú už aj kedysi fungujúce formáty.

Markíza chce túto jar vytiahnuť aj druhý z pripravovaných komediálnych seriálov – novinku Kuchyňa. Tá je podľa našich informácií výrazne ambicióznejšia ako doterajšie dva komediálne neúspechy Atletiko Cvernofka a Divoký Zapadákov.

Televízia jej pritom dopraje veľkú podporu, keď ju podľa našich informácií v úvode zaradí za premiérovú Hornú Dolnú. Kuchyňa by mala odštartovať podľa prvých plánov Markízy v polovici apríla. Minimálne budúci mesiac by ešte s Hornou Dolnou mala vytvoriť dvojičku a vytlačiť tak z 21:40 Farmu.

Markíze sa už naviazanie komediálnej novinky na premiéru Hornej Dolnej vydarilo, vlani v septembri takto uviedla Atletiko Cvernofka. Seriál vtedy pri štarte uhral vysoký share pod 38 %, po presune na štvrtky však výrazne strácal, až sa prepadol do podpriemerov.

V priebehu apríla má Markíza v pláne nasadiť veľkú posilu aj na utorky, ktoré sú jej veľkým problémom. Neúspešný Baby Boom by mala nahradiť veľká novinka Extrémne premeny Slovensko, od ktorých si televízia taktiež sľubuje silné výkony. Opierať sa môže o úspech zahraničnej verzie u slovenských divákov, silné emócie či náročnú fyzickú premenu súťažiacich bojujúcich s nadváhou v priebehu dlhého jedného roka.

V stredy by mala aj naďalej pokračovať Chart Show, vo štvrtky zas Dobre vedieť, v piatky ostáva v programe Farma. Tá sa zatiaľ po dvoch vydaniach ôsmej série drží v nadpriemeroch a taktiež pomáha Markíze v zlepšovaní výkonov. Soboty patria na Markíze filmom, nedele zas šou Tvoja tvár znie povedome.

Okrem hlavnej stanice bude televízia posilňovať aj menšiu Domu. Napriek úspechu Vymenených životov predsa len podľa plánov vytiahne novú telenovelu Nekonečná láska, ktorú nasadí od pondelka 3. apríla. Vymenené životy sú veľkou istotou stanice, ktorá pravidelne dosahuje aj vysoké nadpriemery. Druhá časť vysielaná po 21:30 sa hýbe okolo vysokých 8 – 10 %. Prvá okolo 5 – 7 %. Doma takto pomáha v rámci celej skupiny v prime-time aj samotnej Markíze.

Čítať viac...
Nahor