Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už vyrába Hornú Dolnú ako na bežiacom páse: V tejto sezóne rekordný počet epizód!

Televízia zhustila výrobu jednotlivých dielov, v tejto sezóne nasadila aj niekoľko kratších častí.

Osem epizód na sezónu už nie je realitou. Horná Dolná, kedysi ako náročný formát na výrobu, nedovolila Markíze, aby sa ňou zásobila na celú sezónu, čím neraz televízia taktizovala s jej nasadením. To bolo naprieč sezónami mimoriadne nekonzistentné, najprv sa objavovala na ich začiatku, neskôr Markíza začala prekladať premiéry s reprízami, aby si nové časti pošetrila aj do obchodne dôležitej časti sezóny, menila dokonca aj vysielací deň seriálu, kedy sa snažila pokryť silné Česko Slovensko má talent.

Televízia už aktuálne, zdá sa, našla recept, ako si vyrobiť dostatok epizód seriálu na dlhšiu časť sezóny. Túto jeseň nasadzuje rekordné množstvo častí, keď Hornú Dolnú vytiahla už skraja septembra a pokračovať ňou bude aj v novembri. 

Podľa viacerých informácií Markíza nakrúca v tomto roku značne viac epizód ako v minulosti. Skrátiť mala trvanie výroby na jednu epizódu, pričom už v tejto sezóne uviedla aj časti so skrátenou minutážou. Nebude prekvapením, ak televízia bude v tomto tempe pokračovať aj budúcu jar.

Horná Dolná je pre Markízu dodnes najsledovanejším programom z pôvodnej tvorby mimo spravodajstva. V priebehu troch rokov vysielania však výrazne v sledovanosti padla, oproti prvej sérii, kedy dosiahla priemerný rating 19,3 %, dnes hrá polovičné výkony. Seriál sa dnes nachádza vo svojej najslabšej sezóne, keď čoraz častejšie podliezla ratingovú desiatku.

Čítať viac...
Nahor