Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už vo veľkom kampaňuje presun Búrlivého vína na 17:50, hlási návrat k začiatkom! (video)

Televízia opäť hrá na nostalgickú strunu, zároveň ju prepája s aktuálnym dianím v seriáli.

Búrlivé víno čaká možno už posledná výrazná zmena v jeho histórii. Denný seriál Markízy sa prakticky presne po troch rokoch vracia do nastavenia, v ktorom začínalo. A stavia na tom aj kampaň.

Od 4. apríla 2016 sa Búrlivé víno, ktoré má za sebou dva roky veľmi úspešnú sériu v prime-time, vracia do accessu a času 17:50. Markíza ho v tomto slote aj štartovala 1. januára 2013. Seriál bol však tak výkonný, že z neho zakrátko spravila svoj večerný ťahák a 1. apríla 2013 ho nasťahovala do najlukratívnejšieho času o 20:20.

Návrat do úplne pôvodného času naznačuje Markíza aj v kampani. Osudy dvoch vinárskych rodín sa stali súčasťou vašich životov, teraz sa vracajú tam, kde sa všetko začalo,“ hovorí v upútavke. Zároveň opäť hrá na nostalgickú strunu a pokúsi sa ešte naposledy vzkriesiť svoj niekdajší hit.

Posledne sa jej nepodaril ťah s presunom Búrlivého vína do neskoršieho času o 21:40. Radikálnu zmenu po dvoch rokoch vysielania o 20:30 urobila Markíza náhle zo dňa na deň od 1. marca 2016. O mesiac na to ho už presúva do accessu.

Búrlivé víno začalo Markíze klesať od jari 2015, kedy sa proti nemu postavili Divoké kone. Seriály sa navzájom cieľovkami prekrývali a novinke Joj sa podarilo stiahnuť k sebe časť divákov z vínnej ságy. Práve to spolu s výkonnosťou prvej série bolo najväčším úspechom Divokých koní. Prostredníctvom nich totiž dokázala Joj oslabiť jeden zo základných programových pilierov konkurencie. V poklese seriálu si však pomáhala aj Markíza sama.

Búrlivé víno bolo v posledných mesiacoch pod paľbou ostrej kritiky divákov, ktorým sa nepáčila práca tvorcov. Kritické hlasy vychádzali dokonca aj od samotných hercov (viac v druhej polovici tohto článku). Jedným z najväčších prešľapov seriálu bolo spracovanie odchodu postavy Mila Kráľa z Búrlivého vína, ktorý prešiel do Kukučky. Tá však bola po chvíli zrušená.

Čítať viac...
Nahor