Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už ukázala zábery z novej generácie svojej reality šou: Na Farmu sa ani nepodobá!

Zo skutočnej Farmy môže v jej 10. sérii zostať len máločo.

Markíza už o týždeň odštartuje jubilejnú 10. sériu svojej reality šou Farma, ktorej aktuálne zmeny spôsobili medzi jej divákmi poriadne diskusie. Kým časť divákov sa na nový koncept šou teší, mnohí ho kritizujú a nie málo.

Dosiaľ je otázkou, čo z Farmy v jej novej generácii ostane. Odpoveď naznačuje prvá upútavka priamo z deja, ktorú Markíza aktuálne nasadila do vysielania. Z nich sa Farma zatiaľ na seba príliš nepodobá a tak, ako to vyzeralo aj pri odhalení nového konceptu, z reality šou veľa v jej 10. sérii ostať nemusí. Televízia už viac nechce dávať dôraz na ťažkú prácu, jedenie jedál ako pred dvesto rokmi či obhospodárovanie zvierat ale skôr na psychológiu hráčov zdieľajúcich jedno prostredie.

“Kým doterajšie série Farmy boli vždy o tom, že jej účastníci prišli na starý statok, ktorý niekoľko mesiacov zveľaďovali a priviedli ho opäť k životu, nová Farma bude ma úplne iný koncept. Stavanie dreveného domu, jedenie múčnych placiek či zemiakovej kaše ako pred 200 rokmi, fungovanie s cudzími ľuďmi na jednom mieste… to už divákovi časom zovšednelo. Na novej Farme už nebude najväčšou prekážkou robota ani šrot zdieľaný s prasiatkami či dojenie nervóznych kráv. Sú to predsa len veci, ktoré sú normálne, len sme ich s pokročilou dobou akosi zabudli robiť,”uviedla televízia.

Hlavný motív šou je odteraz postavený na rozdelení súťažiacich na dva tábory – privilegovaných a tých, akoby chudobných. Kým Markíza na toto rozdelenie stavila preto, že je prítomné v spoločnosti, diváci ho po zhliadnutí záberov kritizujú práve z dôvodu, že sa s ním už tak dennodenne stretávajú.

Farma najnovšie prinesie mix rôznych reality šou. Posledne bola celebritám venovaná šou Celebrity Camp, ktorú vysielala Joj v roku 2007, uspieť s ňou nedokázala. V niektorých častiach sa môže nový koncept Farmy podobať na Ostrov, kde taktiež proti sebe stáli dva tábory, alebo na Vyvolených, ktorí boli postavení práve na psychológii súťažiacich zavretých na jednom mieste, ich rozdielnosti a schopnosti zdieľať spoločné prostredie.

Markíza v upútavke dáva dôraz na to, že sa skupina bežných súťažiacich, ktorí budú mať popri celebritách horšie podmienky na život, bude snažiť týchto privilegovaných hráčov vyradiť z hry čím skôr. Práve na tomto rozdelení má byť postavené aj najväčšie napätie a konflikty.

Skupinu privilegovaných budú tvoriť celebrity Veronika a Daniela Nízlové, Robo Mikla, Silvia Šuvadová,  Ibi Maiga,  Martin Šmahel a Katarína Brychtová. Sedem by malo byť aj klasických hráčov.

Čítať viac...
Nahor