Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už rozhodla, Búrlivé víno má skutočne pokračovať! Prečo ho nechce ukončiť?

Napriek ešte horším výsledkom než na jar a pravidelnej kritike divákov a neraz aj hercov chce líder seriál ťahať aj v ďalšom roku.

Ešte pred štartom sezóny generálny riaditeľ Markízy, Matthias Settele, vyjadril ambíciu pokračovať s Búrlivým vínom aj po skončení súčasnej šiestej série a, zdá sa, že toto rozhodnutie nemení ani pri pohľade na jeho súčasné výsledky.

Podľa našich informácií z prostredia Markízy už televízia informovala svojich klientov o zámere pokračovať vo výrobe seriálu aj budúcu jar. Nasadiť by ho mohla podobne ako v tomto roku, od januára.

Búrlivé víno je v súčasnosti jedným z najväčších problémov Markízy. Ešte viac než na jar je problematické na jeseň, pridala sa k nemu ešte aj podpriemerná Kukučka, pričom výkony nezlepšujú ani Rodinné prípady. Televízia aktuálne obmedzila vínnu ságu na tri epizódy do týždňa, i tak si značne znižuje celotýždennú výkonnosť v prime-time aj celodenne.

Už pred štartom jesennej sezóny sa začalo hovoriť o možnom presune Búrlivého vína na 18-tu hodinu. Špekulácie sa otvorili v dôsledku jeho veľkého poklesu na jar. Markíza tak ale neurobila, pričom podľa prvých informácií by k tomu nemuselo dôjsť ani budúcu jar. Práve Búrlivé víno by pritom mohlo Markíze pomôcť aspoň tam, kde na to ešte má a kde to aj televízia nemálo potrebuje.

Za pokračovaním seriálu by podľa informácií z prostredia televízie mohli stáť aj snahy Markízy o udržanie si niektorých hercov vo svojich radoch. Mnohé mená si takto poisťovala angažovaním do Kukučky, nakoniec plán skončil fiaskom. Búrlivé víno je k tomu stále pre televíziu silná značka, s ktorou sa jej môže ťažko lúčiť. Joj mala takto problém ukončiť Panelák.

S novou sériou Búrlivého vína by mohlo dôjsť k zásadnej zmene, keď sa opäť začínajú otvárať debaty o odchode Nely Pociskovej zo seriálu. Tá k tomuto kroku inklinovala už minulý rok, televízia ju ale prehovorila v seriáli ostať. V ostatnom čase sa v seriáli dejú veľké herecké zmeny, na začiatku roka pribudol Vlado Kobielsky, na jeseň Tomáš Maštalír, naopak, nešťastne odišiel Milo Kráľ, ktorého by tvorcovia pravdepodobne radi po neúspechu Kukučky vrátili do deja, no nemôžu.

Čítať viac...
Nahor