Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už priznala porážku s Hviezdnou párty: Bičanova šou v prime-time končí!

Šou, ktorá mala ťahúňom večera, končí ako prepadák.

Vytúžená večerná šou Andrejovi Bičanovi nevyšla. Moderátor dostal príležitosť splniť si svoj sen vďaka úspechu v Tvoja tvár znie povedome, mimo nej však divákov nenalákal. Hviezdna párty od prvých častí padala do podpriemeru a v hlbokých vodách sa usadila aj v tomto roku.

Markíza tak prvýkrát v tomto roku vyťahuje okamžitú večernú zmenu programu. Hviezdna párty o 21:40 končí, televízia rovnako ako v prípade neúspešného seriálu Atletiko Cvernofka, reality šou Ostrov či v závere minulého roka aj skeč šou Kredenc, odsúva Bičanovu reláciu na 22:35. Urobí tak už od tohto štvrtka.

Náhradný program televízie pritom neprekvapí. Do prime-time vyťahuje reprízy Dobre vedieť!, bez ktorých sa skúsila po Novom roku zaobísť. Po troch týždňoch však pobeží šou s Jurajom Kemkom a Robom Jakabom vo štvrtky opäť v dvojporcii.

Hviezdna párty naplnila rovnaký osud, aký postihol reláciu v Českej republike. Sesterské televízie Markíza a Nova opäť siahli po rovnakom formáte, ani na jednom trhu neuspel. Aj na Nove veľmi rýchlo putoval za desiatu hodinu. K priemeru Markízy sa Hviezdna párty dostala len pri štarte 1. decembra 2016 s podielom 21,1 %. O týždeň na to šou sa ešte udržala s výkonom 19,8 %, tretia časť ju však zlomila, uhrala len 16,1 %. S ďalšími vydaniami sa už nedvihla. Najhorší výkon šou prišiel pred týždňom, kedy sa dostala len cez 14 %. Po tomto výkone Markíza zakročila.

Pri Hviezdnej párty vyskúšala Markíza rovnakú taktiku, aká jej vyšla s Dobre vedieť. Obe šou štartovala ako novinky v závere sezón a obe pôvodne zaradila do druhého večerného pásma na 21:40. Zaujímavosťou je, že programy zaznamenali s úvodným dielom prakticky totožnú sledovanosť, v ďalších týždňoch sa však ich krivka ubrala opačným smerom. Kým Dobre vedieť! sa rýchlo prebojovalo na 20:30 a stalo sa ťahúňom televízie, Hviezdnu párty čaká odsun na horší čas.

Čítať viac...
Nahor