Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už premiéry Hornej Dolnej nepotrebuje: Sťahuje ich okamžite!

Televízia začne šetriť premiéry seriálu skôr, ako pôvodne priznala.

Markíza potvrdzuje, že nové časti Hornej Dolnej vytiahla len pre zatlačenie veľkej novinky Joj Zoo. Televízia vytiahla komediálny seriál programovou zmenou práve na pondelok proti štartu komediálno-rodinného seriálu, no po ustálení výkonov Zoo celú tretiu sériu svojho hitu naraz nedovysiela.

Líder pritom skoncuje s premiérami skôr, ako pôvodne avizoval. Diváci sa nového dielu Hornej Dolnej nedočkajú už najbližší týždeň, keď Markíza na tento pondelok o 20:30 zaraďuje reprízu 4. epizódy z prvej série s názvom Diviak. Pôvodne televízia avizovala nahradenie premiér seriálu reprízami až od 8. februára.

Nateraz tak premiéry Hornej Dolnej skončili. Televízii ostalo k dispozícii až päť nových častí, s ktorými si môže pomôcť v silnej časti sezóny, dokonca ich môže odložiť až na jeseň, kedy po natočení ďalších plánovaných epizód mohla mať k dispozícii rovno 13 nových dielov a vykryť tak celú jesennú sezónu. S odkladaním epizód môže taktizovať aj vo vzdialenejšej budúcnosti.

Premiéry Hornej Dolnej sťahuje Markíza po tom, čo sa Zoo v konkurencii komediálneho seriálu ustálila na stabilných číslach. Dva týždne po sebe dosiahol seriál Joj výkony okolo 7 ratingov, čo je pre televíznu dvojku úspech. V iné dni sa Zoo dokázala hýbať v okolí deviatich ratingov, minulú stredu prekvapivo razom padla neďaleko pondelňajších výkonov.

Markíza robí s Hornou Dolnou identický krok ako na jeseň, za ktorý si vyslúžila veľkú kritiku divákov. Aj vtedy z týždňa na týždeň nahradili premiéry seriálu reprízy, diváci to však nevedeli a zišli sa v prvý reprízový pondelok pri Hornej Dolnej v tradične veľkom počte. Nakoniec zistili, že televízia epizódu opakuje a časť z nich odišla, sociálne siete zaplavila veľká kritika. Napriek tomu dosahovala Markíza aj s reprízami seriálu v hlavnom slote nadpriemerné výsledky, aj keď postupne klesali.

Čítať viac...
Nahor