Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už potvrdzuje príchod emotívnej novinky! Bude s kamerou pri pôrode, pobúri divákov? (video)

Markíza prichádza zo šou z pôrodnice, pridá ďalší z emotívnych formátov.

Vo februári bude chcieť Markíza posilniť štruktúru dvojicou nových programov, ktoré už aj promuje vo vysielaní. Okrem komediálneho seriálu Divoký Zapadákov skutočne siahne aj po doku reality novinke Baby Boom, o ktorej nasadení sme vás prednedávnom informovali.

Baby Boom sa zaradí k emotívnym formátom Markízy, ktoré sa aktuálne snaží etablovať počas utorňajších večerov. Tam by mala svoje miesto nájsť aj novinka z prostredia pôrodnice, očakáva sa pritom, že v programe plánovane nahradí Šťastný domov.

Baby Boom je na našej obrazovke netradičný formát, pochádza z Veľkej Británie. Spája v sebe dokumentárne a reality prvky, pričom chce zmapovať prvé okamihy narodenia dieťaťa a reakcie rodičov. Sleduje však aj ich životné osudy, chvíle pred aj po narodení dieťaťa. „Mesiace čakania, dôkladné prípravy a chvíle radosti sa zrazu zmenia na zhon a napätie! A nakoniec príde jeden neopakovateľný okamih, ktorý zmení život skutočne všetkým! Zažite aj vy zázrak narodenia bábätka a sledujte ako vznikajú skutočné rodinné putá v novej jedinečnej šou Baby Boom,“  hovorí televízia.

Formát môže vzbudiť rozporuplné reakcie, najmä u konzervatívnych divákov. Na liberálnejšom britskom trhu však zožal úspech, odniesol si aj ocenenie BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) za najlepšiu skutočnú sériu. O tom, ako bude prijatý na Slovensku rozhodne aj jeho spracovanie, už teraz sa však objavujú reakcie, ktoré formát považujú za kontroverzný či extrémny.

Televízia však chce stavať program na niečom inom. “Baby boom je o emóciách, šťastí a o pute medzi rodičom a dieťaťom. Usilujeme zachytiť okamih prvého pohľadu na dieťa, ukázať, čo rodič cíti. Keď vidíte pohľad matky na dieťa alebo keď sa otec dozvie, že už je jeho potomok na svete. Keď aj silní muži podľahnú emócii. Je to nádherný a neopakovateľný moment,” povedal o projekte riaditeľ Centra výroby TV Markíza Gabi Popescu.

Doku novinka vychádza z britského formátu One Born Every Minute, ktorý vznikol v roku 2010. Názov vybrala Markíza po vzore Francúzska či Izraela, kde sa projekt taktiež dočkal realizácie. Televízia si ho poistila už dávnejšie, detaily však doteraz nezverejňovala. Prvá séria originálu One Born Every Minute získala ocenenie BAFTA za najlepšiu skutočnú sériu.

Čítať viac...
Nahor