Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza už chystá tv kampaň k olympijskemu hokeju

Zimná olympiáda sa síce začne až o vyše dva mesiace, Markíza sa však už chystá na hokejový olympijský turnaj, z ktorého bude vďaka obchodu, ktorý uzavrel ešte bývalý šéf CME Adrian Sarbu, vysielať priame prenosy. Skupina CME výrazne preplatila verejnoprávne televízie pri získaní práv na olympijský hokej, po zmene vlastníka skupiny a zmenách v manažmente sa česká Nova rozhodla práv na hokej zbaviť a uzavrela zmluvu s ČT. Na Slovensku si Markíza práva ponechala. Zápasy slovenských hokejistov pritom bude vysielať v menej atraktívnych časoch predpoludním a skoro popoludní, kvôli časovému posunu. Nepôjde teda o lukratívne časy, ktoré sú dôležité pre zobchodovanie takejto vysokej investície. Aj preto bolo ponechanie si hokejových práv prekvapením, najmä v súvislosti s postupom českej Novy, ktorá je podstatne silnejšia ako Markíza.

Čítajte aj: Potvrdené: Nova sa vzdala olympijskeho hokeja, Markíza nie

V týchto dňoch v Markíze pripravujú špeciálne hokejové jingle, ktoré televízia nasadí v novej sezóne, pravdepodobne od januára. Už teraz poodhalila prvé ukážky na fotografiách.

markiza hokej kampan2

markiza hokej kampan3

Hokejovými stretnutiami budú na kanáloch Markízy sprevádzať športoví redaktori Štefan Eisele a Matúš Krutý. Slovenský divák hokej uvidí aj vo vysielaní Českej televízie, ktorá je dostupná aj u našich operátorov. Väčšiu časť hokejových prenosov odvysiela aj menšia stanica Dajto.

foto: markiza.sk
Čítať viac...
Nahor