Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza oficiálne odštartovala výrobu 8. série Búrlivého vína! Súčasné nasadenie sa nečaká

Televízia sama oznamuje pokračovanie „obľúbeného seriálu“.

Informácie portálu Mediaboom.sk sa definitívne potvrdili. Markíza v týchto dňoch sama avizuje štart výroby v poradí už 8. série Búrlivého vína, ktorú pripravuje pre nadchádzajúcu jesennú sezónu.

Seriál by aj v novej sérii mohli posilniť ďalšie postavy a vynovené obsadenie. Od piatej série, odkedy do seriálu pribudli veľké mená ako Vlado Kobielsky, Tomáš Maštalír či Roman Luknár, však niekdajší hit klesá a ani tieto či ďalšie herecké posily pád nedokázali zvrátiť. Ešte vo februári Topky.sk informovali o možnom angažovaní mien ako Katarína Brychtová, Bibiana Ondrejková, Michal Nemtuda či Zuzana Porubjaková, ktorá bola doteraz tvárou Joj. Portál tiež spomenul Máriu Havranovú, ktorá stvárňovala hlavnú postavu v zrušenom seriáli Kukučka, ktorý mal ako Búrlivé víno bežať denne niekoľko sezón.

Nedá sa s určitosťou očakávať, že by televízia vyrábala ôsmu sériu Búrlivého vína pre 18-tu hodinu, kde beží momentálne. Seriál v jarnej sezóne 2016 dvakrát zmenil vysielací čas, keď najprv v marci zo dňa na deň skončil o 20:30 a presunul sa do neskoršieho slotu 21:40, o mesiac na to v apríli ho už Markíza presunula na 18:00.

V tomto čase pritom Búrlivé víno dosahuje svoje najhoršie ratingy v histórii pri porovnateľných nákladoch z minulosti, kedy bol úspešný a zároveň nedokáže dosahovať ani priemer stanice v podieli na trhu. Aktuálne sa hýbe okolo 18 – 19 %. Joj dokáže byť takmer pravidelne v tomto čase lídrom s výrazne lacnejším projektom Moja mama varí lepšie ako tvoja. Svoj najväčší prepadák zažilo ale Búrlivé víno o pol deviatej.

V čase, kedy Markíza potrebuje zlepšovať výkonnosť svojho accessu je ťažko predstaviteľné, že by s Búrlivým vínom v kľúčovom čase o 18-tej pokračovala. Ako o náhradníkovi sa vo veľkom hovorí o šou Dobre vedieť!, ktorú sa aktuálne televízia snaží zaviesť vo večernom slote o 21:50. Markíza dokonca už sama v plánoch pre klientov avizovala presun Dobre vedieť! v dennom nasadení na podvečer, v plánovaný týždeň tak ale neurobí.

Je tak otázne, kam Búrlivé víno televízia na jeseň zaradí, pokiaľ nebude chcieť pokračovať v podpriemerných podvečerných výkonoch, kde je pravidelnou dvojkou trhu. V posledných mesiacoch vylúčila oba večerné časy, na hlavnej stanici má priestor najskôr v slote o 16-tej, pre ktorý by bol takýto projekt v premiérach luxusom.

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor