Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza urobila najočakávanejšie rozhodnutie: Búrlivé víno definitívne skončí!

Televízia seriál naťahovala napriek tomu, že jej prestal fungovať, nekonečným ho však nespraví.

Jedna z najčastejších otázok, kedy Markíza ukončí Búrlivé víno, pozná svoju odpoveď. V televízii už malo padnúť rozhodnutie, ktoré bude pre seriál definitívne.

Podľa našich informácií sa Markíza rozhodla, že pripravovaná siedma séria, ktorá sa dostane do vysielania na jar 2016, bude aj posledná. Kľúčové rozhodnutie prichádza ešte pred nasadením série. So správou o konci Búrlivého vína prišiel aktuálne Šarm, ktorý pridáva, že herci o rozhodnutí skončiť seriál siedmou sezónou nevedia.

V tomto kontexte jasnejšie vyznieva snaha Markízy potiahnuť Búrlivé víno ešte jeden polrok. Televízia totiž od januára nemá pripravený iný seriál, o to viac, keď jej prepadla novinka Kukučka. V súboji s Joj, ktorá pripravuje dlho komunikovaný výpravný seriál Zoo, bude chcieť mať líder aj za cenu podpriemerov vlastný rodinný seriál.

Búrlivé víno vyvrcholí sériou, v ktorej sa rozhodla účinkovanie ukončiť hlavná tvár Nela Pocisková. Informoval o tom Plus jeden deň. Špekulovalo sa o tom pritom už dlhšie, keď herečka chcela v seriáli skončiť už v minulom roku. „Dohodli sme sa, že v siedmej sérii som odcestovaná, potrebovala som si trocha oddýchnuť. To, čo bude v ďalších sériách, budeme asi riešiť až v budúcnosti,“ povedala pre denník Pocisková. Dnes už vie, že ďalšie série, podľa všetkého, riešiť nebude.

Seriál môže zachrániť len náhle vzkriesenie. To sa však už dá očakávať len ťažko. Od začiatku roka 2015 totiž Búrlivé víno stráca, a to až tak výrazne, že sa nepravidelne na jar a pravidelne na jeseň prepadáva pod priemery Markízy. Ešte v minulom roku sa pritom dokázalo pohybovať v rozmedzí 10 – 12 ratingov a pri pravidelných podieloch nad 30 %. Televízii sa nakoniec vypomstilo naťahovanie seriálu, ktorý diváci začali húfne opúšťať. Rovnako tak do jeho straty prehovorila Joj nasadením Divokých koní. Tie zrazili začiatkom roka Búrlivé víno na nižšie čísla, než kedy predtým dosahoval.

V priebehu krátkeho času sa ku svojmu koncu blíži už druhý seriálový fenomén. Na jar poslednou 15. sériou vyvrcholil Panelák, ktorý tak vo vysielaní vydržal približne raz tak dlho ako Búrlivé víno. To však ako denný seriál koncipované nebolo, čo sa v treťom roku vysielania prejavilo naplno.

Čítať viac...
Nahor