Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíze uplynulý týždeň filmy vyšli, na vrchol víkendu vyskočili Noviny! Kuriér 4 Joj zabral viac ako v premiére

Štvrtému Kuriérovi sa už bez Jasona Stathama podaril kuriózny kúsok, v letnej repríze dosiahol lepší výkon ako v jesennej premiére po kampani.

SOBOTA: Minulý týždeň sa Markíze s filmami darilo. Dosiaľ najvyššie sa s nimi v lete dostala ako v pondelok tak stredu, uspela tiež s piatkovou českou komédiou aj víkendovým výberom. Ten v sobotu odštartovala komédia Dospeláci 2, ktorá jej priniesla share hneď okolo 24 %. Joj zaostala s filmom Princ z Perzie: Piesky času a podielom cez 15 %. Záhady tela mali na Jednotke uhrať podiely pod 11 a vyše 16 % už v univerzálnej cieľovke.

Z menších staníc Vôňa vanilky na Doma šla okolo 4,5 %, Zabite Bobbyho! na Plus uhralo vyše 4 %. Strážca spravodlivosti sa na Dajto hýbal len okolo 2 a vyše 3 %, CSI Cyber na Wau bolo ešte nižšie s podielom okolo 1,5 %, Inkognito už stúplo k okoliu 3,5 %.

Smotánka podvečer uhrala okolo 19 %, Strašidelný dom na Joj zas 12 %. Napriek tomu Televízne noviny zaostali výkonom pod 20 %, Noviny boli vyššie o necelý rating s podielom nad 23 %. Celkovo ich videlo 325-tisíc divákov, TN-ky 245-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie pred Novinami Joj, v komerčnej cieľovke deň vyhrali Dospeláci 2.

NEDEĽA: Aj nedeľa Markíze filmovo vyšla. Repríza snímky Neľútostný pomstiteľ jej vyniesla nadpriemer, keď sa s ňou dostala nad ratingových 7 % s podielom okolo 23 %. Joj bola nižšie s filmom Kuriér 4: Reštart, ktorý si malo vybrať okolo 5 % divákov s podielom 16 %. Zaujímavosťou je, že film dosiahol lepší výkon teraz v lete ako vlani v septembri pri svojej premiére, kde podliezol rating päť percent.

Z ďalších kanálov Plus s filmom Strašidelný dom šla pod 7 %, Doktor od jezera hrochů na Dajto šiel nad 5 %. Niečo nové na Doma sa dostalo nad 4 %, Wau sa mala hýbať len medzi 1 – 2 %.

Slunce, seno a pár facek poobede na Markíze šlo pod 21 %, Nové bývanie sa dostalo nad 14 %. Kým s hlavným programom mala Markíza uplynulé tri dni nad Joj navrch, so spravodajstvom ťahala za kratší koniec. V nedeľu síce Televízne noviny stúpli nad 25 %, Noviny však vyskočili vyššie nad 27 %. V celkovom publiku ovládli trojicu posledných dní s vyše 540-tisíc divákmi, v podieli dosiahli až pod 32 %. Televízne noviny v nedeľu sledovalo 375-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa na záver víkendu v komerčnej cieľovke stalo Počasie Markízy pred Najlepším počasím a večerným filmom Neľútostný pomstiteľ.

Čítať viac...
Nahor