Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza ukázala výpravného nástupcu Druhej šance: Takto vyzerá dobový seriál Dunaj!

Markíza spustila intenzívne promo na najväčšiu seriálovú novinku posledných rokov, s ktorou to opäť skúsi proti ťažko poraziteľnej Nemocnici.

Veľká dobová novinka Dunaj, k vašim službám odštartuje o necelé dva týždne.

Markíza sa už intenzívne pripravuje na spustenie svojho dôležitého seriálu, s ktorým chce v roku 2023 nadviazať na úspech tohtoročného najsledovanejšieho seriálu Druhá šanca.

Po adaptácii talianskej série sa tentoraz vrhla na vlastný projekt vyvíjaný v prostredí TV Nova a Markízy, do ktorého obsadzuje mnohé mená z Druhej šance ako Ján Koleník, Sarah Arató, Filip Tůma či Monika Hilmerová, ale aj ďalšie výrazné mená s Tomášom Maštalírom, Petrou Polnišovou, Zdenou Studenkovou, Emilom Horváthom alebo Kristínou Svarinskou.

Dunaj nakrúca produkčná spoločnosť Beetle na čele s producentom Petrom Kelíškom, ktorý stál aj za hitom Druhá šanca.

Skorší štart

Markíza sa pri uvedení Dunaja oproti pôvodným plánom poriadne poponáhľa.

Ako sme informovali, pôvodne s jeho vysielaním počítala najskôr na prelome januára a februára, nakoniec však zmenou programu zareagovala na konkurenčnú Jojku a novinku Dunaj, k vašim službám odštartuje v utorok 10. januára 2023 o 20:30.

S Dunajom totižto chce Markíza opäť zaútočiť na úspešný seriál Nemocnica, proti ktorému zažili prepad sledovanosti viaceré jej niekdajšie najväčšie ťaháky.

Jojka novú sériu Nemocnice ohlásila práve od 10. januára.

Od nového roka sa bude naďalej vysielať v utorky a štvrtky, na ktoré Markíza nasadzuje práve dobový seriál Dunaj.

Veľké očakávania

Televízny líder s novinkou sľubuje svoj najvýpravnejší seriál v dvadsaťšesťročnej histórii vysielania Markízy.

Totožný seriál pod názvom Zlatá labuť v tomto čase produkuje vo vlastnej verzii aj Nova, z ktorej seriálový námet aj vzišiel. Stoja za ním Jan Coufal a Filip Bobiňski.

Kreatívna producentka TV Nova, Klára Follová, ho označila za „producentský sen“. Má ísť o veľký, kvalitný a náročný prime-time seriál s potenciálom „obrej sledovanosti“.

„Ide o dobový seriál, historické okolnosti v ňom tak hrajú podstatnú úlohu. Netvoríme však vojnovú drámu. Pre nás sú dobové udalosti skôr katalyzátorom osudov našich postáv, ktoré sledujeme v ich bežných životoch a vzťahoch. Samozrejme, históriu berieme do úvahy a pracujeme s ňou, ale nie je stredobodom nášho rozprávania. Zameriavame sa najmä na životné zvraty celého spektra postáv okolo obchodného domu,“ uviedla pri predstavení českej verzie seriálu Follová.

Prvé zábery

Markíza v ostatných dňoch spustila intenzívne promo na vlastnú verziu seriálu.

„Už v januári 2023 plánuje televízia Markíza uviesť na obrazovky svoj úplne prvý dobový romantický seriál s názvom Dunaj, k vašim službám. Divákom a diváčkam vyrozpráva osudy ľudí, ktorí sú spätí s ikonickým obchodným domom Dunaj, vo svojej dobe najmodernejším chrámom nákupu a luxusu v celej krajine. To všetko na pozadí turbulentných udalostí prelomu tridsiatych a štyridsiatych rokov,“ predstavuje novinku Markíza.

Do vysielania nasadila takmer jeden a pol minútovú upútavku, ktorú na sociálnych sieťach dopĺňa predstavovaním hlavných postáv v krátkych polminútových videách. Ústredné tváre v nich predstavujú seriálový dej.Fotogaléria

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor