Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza ukázala svoju silu: Útek z väzenia po mohutnej kampani exceloval! Koľko uhral Rozboril?

V žiadnom brejku nevynechala Markíza aspoň krátky teasing na nedeľný kinofilm, veľké promo sa jej vyplatilo, keď získala vyšší rating ako s Kameňákom 4. V siedmom nebi zatiaľ resuscitovať po záplave ratingov z Markízy nepotrebuje.

Sledovanosť ako za starých čias predviedla túto nedeľu Markíza. Tá sa po prestupe Rozborila do Joj rozhodla reinkarnovanému Modrému z neba nič nedarovať a na nedeľné večery pripravila radu silných akčných filmových titulov, ktorým dáva patričný priestor aj vo svojich self blokoch. Kým pred dvomi týždňami splnil Jason Statham s filmom Nezastaviteľný svoju misiu a uhral rating nad 12 % (podiel sa blížil k 33 %), na ostatnú nedeľu sa Markíza pripravila ešte pilnejšie, keď kinofilm so Sylvesterom Stallonom a Arnoldom Schwarzeneggerom tlačila vydareným promom divákom do hláv kde sa len dalo.

Snaha priniesla svoje ovocie, snímka Útek z väzenia získala mimoriadne vysoký rating 16,2 % a podiel 40,4 %. Ide tak o ešte lepší rating než získala televízia s Kameňákom 4 pred týždňom. Podľa vlastných slov Markízy sa Útek z väzenia stal najsledovanejším filmom roku 2014. V skupine 12+ už však dosiahol štandardnejší výkon Markízy, keď sa rating vyšplhal k hranici 15 %, pričom s Búrlivým vínom siaha televízia aj na 16-tku.

Napriek tomu, že Markíza vytiahla výkonnosť filmu na v súčasnosti už ojedinelú úroveň, televízii sa podarilo aj vďaka predĺženému víkendu nakumulovať v nedeľu k obrazovke viac divákov ako je bežné. Všeobecne hlavné stanice zaujali výraznejšie viac divákov ako zvyčajne, keď s hlavným programom obsadili vyše 60 % podielového koláča. V siedmom nebi sa totiž udržalo nad priemerom Joj a získalo rating 8,7 % s podielom 21,5 %. Oproti štartu ide o pokles cca dva ratingové body. V 12+ Rozboril opäť zahral ešte lepšie s ratingom pod 12 %.

Kompletne sa budeme piatkovej, víkendovej a pondelkovej sledovanosti venovať v zajtrajšom článku.

Čítať viac...
Nahor