Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: Markíza

Televízia

Markíza ukázala novú Farmu: Na tomto statku sa bude odohrávať 14. séria reality šou!

Súťažiaci budú tento rok od známok civilizácie izolovaní ešte viac, netradičné miesto dostane dom farmára týždňa. Na farmárov čaká nová netradičná úloha.

O týždeň štartuje Markíza nový 14. ročník najdlhšie vysielanej reality šou Farma, ktorá po jednoročnej odbočke späť k tradíciám ponúkne znova moderný koncept.

Nový moderátor Marek Fašiang, prítomnosť umelej inteligencie aj špeciálnych hráčov s vysokým intelektom majú oživiť dianie v reality šou, ktorá chce opäť lákať mladé ročníky a pritiahnuť k obrazovke nastupujúcu generáciu divákov.

Po kompletnej zostave súťažiacich Farmy 14, aj viacerých zmenách v koncepte, Markíza aktuálne predstavila statok, na ktorom sa bude tohtoročná séria dennej šou odohrávať.

 


Farma 14: Toto sú všetci súťažiaci novej série! Na statok mieria aj špeciálni farmáriČítajte →

Lúka izolovaná od civilizácie

Statok 14. série Farma našli tvorcovia v Malých Karpatoch.

Dôraz tentokrát dávajú na ešte väčšiu izoláciu súťažiacich, ale aj zelené témy.

„Našli sme nádhernú lúku, ktorá nie je až tak ďaleko od civilizácie, no nepočujeme žiadnu dedinu a nevidíme žiadne stožiare,“ povedal showrunner, Lukáš Kodoň. Miesto bude výnimočné prítomnosťou 300-ročných dubov, ktorých súčasťou života budú na chvíľu aj televízni farmári.

Tvorcovia pre účely nakrúcania využívajú 8000 m2 plochy izolovanej lúky.

„Nový statok sa rozprestiera na rozsiahlej, jedinečnej, izolovanej lúke s biocertifikátom. Tohtoročná Farma vznikla z recyklovaných materiálov,“ uvádza Markíza.

Nové miesto pre farmára týždňa

Televízia na mieste postavila réžiu a základy pre budovy na novom statku, ktoré dokončia farmári.

„Farmári nemôžu prísť na prázdnu lúku. Na statku tvorcovia vybudovali základ, farmári tam majú strechu, základné obvodové stĺpy a všetko ostatné si musia postaviť sami,“ hovorí televízia. Dôvodom sú kamery, ktorá musia byť od príchodu súťažiacich na miesto zapojené.

Centrom celého statku bude kuchyňa a stôl pravdy, ktorého súčasťou bude revolučný prvok na Farme.

„Tento rok spolupracujeme s umelou inteligenciou, ktorá bude vyhodnocovať štatistiky a o našim súťažiacich vie doslova všetko. Práve Alica bude tá, s ktorou farmári budú voliť duelantov,“ povedal Kodoň.

Kuchyňa a stôl pravdy s Alicou

Netradičné miesto tento rok dostane umiestnenie domu farmára týždňa.

„Dom je prvý raz postavený v korunách stromov a rovno hneď s romantickou terasou, na ktorej si bude môcť farmár týždňa užívať súkromnú vaňu,“ predstavuje novinku televízia. Dom farmára týždňa dostane aj veľa okien, vďaka ktorým bude mať hlavný farmár prehľad o dianí na statku.

Dom farmára týždňa

Nový výzva pre farmárov

Aj tento rok budú súťažiaci čeliť novej veľkej výzve, ktorá sa bude tiahnuť dianím na farme.

V 14. sérii sa budú musieť farmári popasovať s nedostatkom vody, pričom na nich čaká úloha postaviť vodovod.

„Práve nedostatok vody bude jednou z prvých výziev, ktorú budú musieť farmári prekonať. čaká ich skutočne náročný projekt – postavenie vodovodu. Tvorcovia veria, že farmári budú dosť skúsení a vynaliezaví na to, aby vymysleli ako si urobiť vo vnútri sprchu a tečúcu teplú vodu,“ dodáva Markíza.

Na Farme nebudú ani tento rok chýbať zvieratá.

Televízia potvrdzuje, že opäť bude súčasťou reality šou Malina, ktorej bude tentokrát spoločnosť robiť býk Kryšpín. Z minulého roku sa na do diania televíznej šou vrátia husy a somáre hospodára Martina, ktoré boli na Farme aj vlani.

Duelantská chatka

Dom farmára týždňa

Kuchyňa

Hlavná budova

Zdroj fotografií: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor