Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Televízia

Markíza to na divákov skúša premiérami Kuchyne! Za rovnakým názvom je ruský originál

Televízia do leta vstúpila avizovaním premiér seriálu, ktorý diváci dobre poznajú, šikovne rovnako nazvala aj jeho ruský originál.

Markíza skúsi vyťažiť z potenciálu svojho zabehnutého seriálu, aj keď ho vysielať nebude. V roku 2018 uviedla na obrazovkách nový komediálny seriál Kuchyňa, z ktorého už dosiaľ odvysielala dve série a plánuje s ním ďalej pokračovať.

Seriál, ktorého tvárami sú Lukáš Latinák, Martin Dejdar, Gabriela Marcinková či Juraj Kemka, je však pôvodom úspešná ruská komediálna séria, ktorú Markíza adaptovala v lokálnej verzii.

Práve ruský originál sa Markíza po dvoch rokoch, od uvedenia svojho seriálu, rozhodla odvysielať na hlavnej stanici. V inak reprízovom lete jednu z mála premiér nasadila netradične do ranného slotu na 10. hodinu do pracovných dní, pričom štart seriálu podporila kampaňou.

Ruský seriál Markíza nazvala rovnako, ako ten svoj – Kuchyňa a názvom ho tak od jej verzie neodlíšila. Využila tiež PR aktivity, keď informovala, že do Kuchyne prichádza nová tvár, ktorá nahradí Dejdara, pričom šlo o informáciu o vysielaní ruskej verzie seriálu.

Práve na spojenie s dobre známou slovenskou Kuchyňou a rezonovaním nových premiérových častí sa Markíza bude pri vysielaní jej originálu spoliehať. Nasadenie na 10. hodinu ráno jej má pomôcť zachytiť mladých divákov, ktorí najbližšie týždne nemusia tráviť dopoludnia pri školských povinnostiach.

Práve cielenie na mladých divákov Markíza v ostatných sezónach rozbehla naplno. Výrazne posilnila webové aktivity ku nosnému projektu Farma, no rovnako k ostatnej Superstar, pričom oba formáty dokázala transformovať k väčšiemu záujmu práve mladej cieľovky. Maximálne v týchto mesiacoch a týždňoch televízia posilňuje podporu online, od platenej sluzby Voyo cez voľne dostupný archív na televíznom webe, pričom tak už naplno robí v rámci televízneho self proma upútavkami na úrovni tých televíznych.

Čítať viac...
Nahor