Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza svojej novej skeč šou verí, natočila epizódy na celú jar! Vo výrobe bude pokračovať

Pred letom televízia vyskúšala nasadenie novinky, úspech prvej časti ju poriadne posmelil.

Začiatkom júna Markíza nasadila do pondelňajšieho komediálneho okna novinku Kávomat – miestny úrad Hodrušany, z ktorej ponúkla ale len jednu časť. Televízia si v závere jarnej sezóny vyskúšala jej potenciál, pilotný diel nasadený okolo 22:20 uhral nadpriemerný share 29,6 % a patril do pätice najsledovanejších programov Markízy počas daného dňa. Jeho výkonu pomohol nábeh Kredencu, ktorý v tento deň medzitýždenne značne podrástol a uhral share 29,8 %.

Markíze jeden diel jej druhej skeč šou stačil na to, aby rozbehla jej výrobu. Jedna z protagonistiek Kávomatu, Zuzana Vačková, informovala, že prebehla plná výroba novinky, pričom spoločne vzniklo už 20 epizód. Tie by Markíze bez problémov vydržali na celú jarnú sezónu 2017. Vačková ďalej pre Eurotelevíziu dodáva, že budúci rok je v pláne nakrúcanie ďalších častí.

Kávomat je produkciou jednoduchý formát odohrávajúci sa na jedinom priestore pred kávomatom. V ňom je ukrytá skrytá kamera, ktorá zaznamenáva príhody z chodby miestneho úradu Hodrušany. Skeč šou je príbuzná zábavnému francúzskemu formátu Caméra Café, ktorý v rokoch 2001 až 2003 bežal na stanici M3. Predáva sa po svete aj ako licencia, v priebehu rokov formát adaptovali viaceré krajiny, niektoré ho vysielajú dodnes.

Čítať viac...
Nahor