Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza stratila trpezlivosť, Kukučka na hlavnej stanici končí!

Televízia zvyšné diely odvysiela na menšej Doma.

Televízny líder viac výkony Kukučky trpieť nebude. Napriek tomu, že viackrát klientov informoval, že so seriálom neplánuje hýbať ani v novembri, vo svojom slote skončí náhle už tento týždeň.

Markíza už informovala, že Kukučka končí podvečer o 17:50 a presúva sa na menšiu Doma, kde vytlačí zo slotu fungujúcu akvizičnú sériu Ženy z rodu Gilmorovcov. Po novom tak bude Kukučka začínať okolo 16:30 – 16:40, vysielať sa bude naďalej päťkrát od pondelka do piatka.

Ako sa očakávalo, Kukučku v markizáckom accesse nahradia Rodinné prípady. Seriál ostáva v programe Markízy aspoň ráno, kde sa mu po Búrlivom víne okolo 10-tej ráno darí držať nad úrovňou 20 %.

Prvý signál, že Markíza prestáva seriálu veriť, prišiel prednedávnom, keď televízia zastavila výrobu nových častí. Informoval vás o tom exkluzívne portál Mediaboom.sk. Markíza mala snahu Kukučku ešte koncom minulého týždňa zachrániť, keď naďalej posilovala výskyt článkov o seriáli v médiách a zároveň pridala nový spot.

Slabá Kukučka umožnila rásť jojkárskej jesennej novinke Moja mama varí lepšie ako tvoja. Daily náhrada za Chlapi neplačú sa stabilne pohybovala len okolo podpriemerných 17 %, kým kuchárska šou Joj začala pravidelne dosahovať podiely okolo 24 %. Tento štvrtok si pritom pripísala svoj úplný rekord v ratingu aj podieli. To mohlo byť pre Markízu poslednou kvapkou.

Koniec tohto týždňa prináša radikálne rozhodnutia pre oba nefungujúce denné formáty komerčných staníc. Ako sme vás dnes informovali, Joj zareagovala na podpriemernú zoznamku Farmár hľadá ženu jej náhlym stopnutím. Vo svojom čase sa neobjaví rovnako ako Kukučka od budúceho týždňa.

Daily seriál Kukučka bol jednou z hlavných priorít Markízy pre túto jeseň. Priznal to Matthias Settele, generálny riaditeľ Markízy. Podobne ako Chlapi neplačú mala Kukučka tvoriť základný pilier programu niekoľko sezón. Aj preto jej nástupu predchádzala veľmi intenzívna niekoľko fázová kampaň.

Neúspech Kukučky komplikuje situáciu televízii s hercami. Do seriálu totiž dotiahla množstvo tvárí, ktoré si tak poistila pre seba. Za veľkých negatívnych reakcií doň napríklad presunula Mila Kráľa z Búrlivého vína. Nepomohla tým novinke a zároveň ublížila vínnej ságe. V nej však jeho postavu nechala definitívne zomrieť pádom z rebríka. Kukučku si ako svoj nový domov vybral aj Roman Luknár, ktorý dlhé roky hrával v projektoch Joj. Zmena prostredia mu v tomto prípade nevyšla.

Už v poradí druhom seriálovom prepadáku hrá jednu z hlavných úloh Alexander Bárta, keď minulý rok podobne neslávne skončili Doktori. Televízia ponúkla hercovi exkluzívnu zmluvu po tom, čo ho pretiahla k sebe z Paneláku a nechcela, aby sa v dennom seriáli Joj mohol objaviť čo i len epizódne. Herec tak vďaka tomu dostáva neustále nové úlohy, najprv v Horúcej krvi, neskôr v úspešnom Chlapi neplačú a v spomínaných Doktoroch a Kukučke.

Úspech Kukučky bol dôležitý pre výkonnosť nielen 18-tej hodiny ale aj nasledujúceho spravodajstva. To aktuálne zažíva svoju najhoršiu sezónu, keď sa Televízne noviny prepadávajú pod 30 %. V prípade lepšieho nábehu dokážu cez túto hranicu.

Čítať viac...
Nahor