Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Status Markízy ako rodinnej televízie s ďalšou trhlinou: Opäť pyká za obscénnosti a vulgarizmy!

Televízny líder dostáva v ostatnom čase podobné pokuty pričasto.

Markíza sa roky profiluje ako rodinná televízia, no tento charakter v posledných mesiacoch akosi nenapĺňa. S pribúdajúcimi sériami pritvrdzuje Búrlivé víno, čo sa už prestáva pozdávať aj hercom, čoraz kontroverznejší obsah ponúkajú reality programy Zámena manželiek či Svokra, agresia a vulgarizmy sa zas vrátili do Farmy, ktorej fanúšikmi sú vo veľkej časti deti. Televízii sa okrem toho hromadia pokuty za nevhodné vekové označovanie programov.

Ďalšie sankcie Markíza dostala na ostatnom zasadnutí Rady pre vysielanie a retransmisiu, keď regulátor rozhodol, že film Vo štvorici po opici 2 nemala vysielať pred 22-hou hodinou. Ponúkala ho pritom ako hlavný film o 20:30. „Vysielateľ ho označil ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov napriek tomu, že obsahoval vulgárne a obscénne vyjadrovanie, obscénne gestá a zobrazoval drogovú závislosť formou zábavy, čím naplnil kritéria, ktoré klasifikujú program ako nevhodný a neprístupný pre maloletých divákov do 18 rokov,“ uviedla v rozhodnutí Rada, ktorá Markízu pokutovala sumou 3 500 eur.

Ďalších 2 500 eur dostala televízia za snímku Frajeri vo Vegas, ktorú taktiež Markíza vysielala o 20:30, no v tom problém nebol. Televízia ju však označila ako vhodnú od 12 rokov, pričom na obrazovke mala podľa Rady svietiť 15-tka. „Film obsahoval vulgárne, obscénne a expresívne vyjadrovanie a obscénne gestá,“ píše regulátor.

Ten len prednedávnom potvrdil očakávanú pokutu pre Markízu za odvysielanie brutálneho filmu Divoký Django o 20:30. Televízia ho ako hlavný program ponúkla napriek tomu, že bol samotnými tvorcami označili za najbrutálnejší film roka 2012.

Celý výstup zo posledného zasadnutia Rady nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor