Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: STVR

Viete prví

Markíza štartuje novú kuchársku šou! Mieri do nej tvár Pečie celé Slovensko

Televízny líder si otestuje novinku, s ktorou môže v budúcnosti vyraziť do prime-time.

Markíza ďalšiu sezónu stavia najmä na istoty, no do programu predsa nasadí dve novinky.

Tou prvou je už portálom Mediaboom.sk dlhšie odhalená nová dramatická séria, ktorú nasadí na pondelňajšie večery. Nástupca Klamstva, Zrady a Viny napokon ponesie názov V zovretí a prinesie doposiaľ najnabitejšie herecké obsadenie z tejto seriálovej série.

Portál Mediaboom.sk však rovnako exkluzívne informoval o novej kuchárskej šou, ktorou chce obsadiť svoj najproblematickejší slot v štruktúre.

Otestuje novinku

Markíza už potvrdila, že na jeseň vyrukuje s novou reality šou Hell’s Kitchen, ktorú postaví na nedeľné podvečery proti dlhodobo dominujúcemu Novému bývaniu na Jojke.

Nedeľné podvečerné pásmo pred hlavnými správami je jeden z mála slotov, v ktorom je Joj roky neporaziteľná – Markíze sa v ňom nepodarilo dosiahnuť úspech s reprízami Hornej Dolnej, nevyšla ani tohtoročná zmena a stávka na filmy.

Pre Markízu však môže nasadenie Hell’s Kitchen znamenať najmä otestovanie si nového formátu.

Slovenský líder totiž príde na obrazovky s druhou sériou českej verzie, ktorá sa úspešne uviedla v hlavnom večernom programe na Nove minulý rok.

Práva na licencovaný zahraničný súťažný formát Hell’s Kitchen ale zakúpila mediálna spoločnosť CME, pod ktorú patrí nielen český, ale i slovenský televízny líder, pre viaceré krajiny a pripravený je tak aj na slovenskú adaptáciu.

Markíza však už má s kuchárskymi programami viaceré negatívne skúsenosti, keď jej v minulosti prepadol celosvetovo úspešný formát MasterChef, katastrofou skončil pokus s dennou šou Majster pekár.

Nahradí Na nože?

Televízia si tak teraz prakticky zadarmo otestuje novú šou Hell’s Kitchen, navyše v slote, v ktorom nemá čo stratiť.

V nedele podvečer je dlhodobo neúspešná – v uplynulej sezóne s filmami v tomto čase často prepadávala s podielmi na trhu okolo 10 – 15 % v obchodnej skupine. Jej priemer sa v hlavnej sezóne hýbe okolo 22 či 24 %.

Prvú epizódu Hell’s Kitchen odvysiela Markíza ešte tento mesiac, v nedeľu 31. augusta od 17. hodiny. Na Nove šou štartuje o pár dní skôr, v stredu 27. augusta o 20:20.

Ak by sa Markíze novinka Hell’s Kitchen osvedčila, dá sa očakávať, že v budúcnosti môže predstaviť vlastnú slovenskú verziu pre prime-time.

Nebude prekvapením, ak by sa taktiež objavila v stredajšie večery, nakoľko televízia už teraz hľadá formát, ktorým by časom dokázala nahradiť úspešnú šou Na nože.

Jej výroba je s pribúdajúcimi epizódami stále náročnejšia a je zrejmé, že v podobnom tempe vysielania už šou na obrazovke dlho neudrží.

Za dva a pol roka už Markíza odvysielala štyri série reality šou a v nakrúcaní sa snaží pokračovať v plnom tempe i naďalej. S ďašími časťami vyrukuje na obrazovky túto jeseň od stredy 3. septembra.

Od nástupu Na nože vo februári 2023 Markíza alternovala kuchársku šou iba v jedinej sezóne – minulý rok na jeseň ju nahradila novou sériou Extrémnych premien. Ich produkcia nie je o nič jednoduchšia, naopak, všetky epizódy sa od prvého po finálové váženie nakrúcajú viac ako rok.

Naopak, Hell’s Kitchen je z týchto formátov produkčne najmenej náročný – všetky epizódy sa totiž nakrúcajú naraz v krátkom čase, v jednom prostredí a s jednou skupinou súťažiacich.

Šoumen z pečenia na STVR

Napriek tomu, že Markíza prichádza s českou verziou tzv. pekelnej kuchyne, pokúsi si poistiť záujem slovenského diváka.

Nakoľko je s Novou vlastnícky prepojená, nebol pre ňu problém do šou obsadiť mimoriadne známeho slovenského účastníka. Nova už predstavila všetkých 17 súťažiacich druhej série, medzi ktorými sa nachádza aj jedna z najvýraznejších tvárí z konkurenčného formátu.

Súčasťou Hell’s Kitchen totiž bude finalista tretej série Pečie celé Slovensko Patrik Kolár, ktorý to v roku 2023 dotiahol do siedmeho kola. Svojím temperamentom a zábavou v kuchyni patril k najpopulárnejším pekárom v šou.

Patrik Kolár v šou Pečie celé Slovensko (zdroj: STVR)

Patrik pre Novu priznal, že má bližšie k pečeniu, no rovnako rád varí. Pri svojom predstavovaní nevynechal zmienku o účasti v Pečie celé Slovensko.

„Poriadne peklo v kuchyni som naposledy zažil v predchádzajúcej súťaži v pečení. Od účasti v Hell’s Kitchen očakávam, že sa naučím niečo nové. Je to obrovská výzva a ja výzvy milujem,“ povedal pre Novu.

Súťaž Hell’s Kitchen je postavená na známom šéfkuchárovi, súčasne moderátorovi, ktorý hľadá novú posilu do jedného zo svojich podnikov. Kým vlani bol tvárou českej verzie Radek Kašpárek, tento rok na jeseň ňou bude šéfkuchár Jan Punčochář.

Slovák v českej súťaži bude chcieť šéfkuchára zaujať najmä tradičnou kuchyňou, ktorá je Punčochářovi blízka.

„Mám taktiež rád takú tú našu česko-slovenskú kuchyňu. Dúfam, že dojem naňho urobím hneď prvým jedlom, ktoré bude také to typické naše,“ dodal Patrik pre Novu.

Patrik Kolár v Hell’s Kitchen (zdroj: TV Nova)

Čítať viac...
Nahor