Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza spustila kampaň na tajomnú novinku: Nahradí ňou Rodinné prípady! (podrobnosti o seriáli)

Leto je priestorom pre akvizície, Markíza promuje prvú novinku.

Televízny líder aktuálne nasadil do vysielania tajomnú teasingovú kampaň na letnú novinku. Jej hlavným motívom je tajomná žena a slogan: „Skrýva svoju tvár, aby odhalila pravdu.“

Portálu Mediaboom.sk sa podarilo zistiť, že ide o veľmi čerstvú novinku taliansko-španielskej produkcie s originálnym názvom La dama velata (anglicky The Veiled Lady) čo v preklade znamená „Zahalená dáma“. Markíza seriál uvedie pod názvom Dáma v závoji.

Ide o mysteriózno-dramaticko-detektívnu minisériu, ktorá mala premiéru iba na jar 2015. Vysielaná bola na najsledovanejších kanáloch v Taliansku a Španielsku – na hlavnom talianskom verejnoprávnom kanáli Rai 1 a španielskej komerčnej stanici Telecinco. Celkovo vzniklo 12 častí.

S novinkou sa Markíza nakoniec poponáhľa a nasadí ju už od utorka 2. júna. Televízia už aj oficiálne potvrdila nasadenie seriálu počas prvého júnového týždňa na utorky, stredy a štvrtky vždy o 21:45. Seriál tak vystrieda pôvodne avizované Rodinné prípady. Tie sa dokonca v úvodnom júnovom týždni v programe neobjavia ani raz.

Nasadenie seriálu Dáma v závoji na čas 21:45 je prekvapením. Markíza totiž v rovnakom slote na menšej Dome pravidelne vysiela telenovely, ktoré majú rovnakú divácku základňu ako táto novinka.

La dama velata dama v zavoji

O seriáli Dáma v závoji
Clara Grandi Fossà je mladá urodzená žena slobodného a rebelského ducha, ktorá bola odlúčená od svojho brata – dvojčaťa a prinútená uzavrieť dohodnuté manželstvo. Napriek tomu sa do svojho manžela zamiluje a snaží sa získať si jeho lásku. Clara sa však stane obeťou sprisahaní svojej tety a bratranca, ktorí sú odhodlaní ukradnúť jej dedičstvo a zničiť manželstvo podnecovaním žiarlivosti a vyslovovaním podozrení z cudzoložstva.

Hľadajúc pravdu, Clara začne trpieť záhadnými halucináciami a nervovo sa zrúti. Jedného dňa sa niekto pokúsi Claru zabiť utopením vo vodách rieky Adiža. Clarine telo sa nikdy nenájde. Každý si myslí, že spáchala samovraždu. Clara prežije a pod maskou, skrývajúc si tvár čiernym závojom, sa vracia do svojej rodiny, aby odhalila pravdu a potrestala vinníkov.

Dáma s čiernym závojom je historický romantický seriál, odohrávajúci sa koncom 19. storočia v severnom Taliansku, ktorý v sebe spája prvky melodrámy a detektívky.

Čítať viac...
Nahor