Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza spúšťa nosnú interaktívnu aplikáciu! Diváci sa budú môcť zapájať do vysielania

Aplikáciu rozbieha s jej rannou reláciou Teleráno.

Televízny líder po dlhých prípravách vypustil do sveta očakávanú hlavnú aplikáciu TV Markíza. Postaviť na nej bude chcieť doplnkový obsah k vysielaným programom, pričom vo vybraných projektoch má ambíciu zapájať divákov priamo do televízneho vysielania. Cez aplikáciu sľubuje postupné zdieľanie exkluzívnych informácií, možnosť zapájať sa do ankiet, komentovanie diania ale aj zdieľanie obsahu na sociálnych sieťach.

Markíza svoju aplikáciu rozbieha na rannej relácii Teleráno. Tá je pre ňu ideálnym priestorom, nakoľko sa vysiela naživo a zároveň prebieha vo voľnejšom režime, vďaka čomu ju budú môcť do vysielania výraznejšie zapájať moderátori. Televízia sľubuje vrámci Telerána hneď sériu aktivít. „Zapojte sa do diskusií, vyberajte outfity pre moderátorov, zvoľte pesničky, ktoré budeme počas celého rána hrať a ešte oveľa viac. Čoskoro pribudne aj hra, kde si budete môcť zmerať sily vo vedomostiach o našej relácii,“ avizuje Markíza.

Aplikácia nateraz skutočne ponúka obsah len k Teleránu, zatiaľ je dostupný rad článkov z webu Markízy pretkaný videami a upútavkami s pre-roll reklamou (reklama pred začatím videa). Mobilná aplikácia pred vstupom užívateľa do obsahu preferuje jeho prihlásenie – či už cez Facebook konto alebo registráciou cez mail. Vstup však povoľuje aj bez prihlásenia. Dostupná je na najrozšírenejších platformách Android a iOS.

Do podobnej aktivity sa minulý rok pustila televízna dvojka avšak nie cez vlastnú ale spriaznenú aplikáciu Divano. Tá funguje na odlišnom princípe, narozdiel od aplikácie Markízy, ktorá momentálny obsah k Teleránu ponúka aj mimo jeho vysielania, Divano zdieľa len informácie k programu, ktorý práve beží v televízii. K ich získaniu je potrebná synchronizácia s televíziou. Zároveň aplikácia ponúka chaty k vybraných programom televízie. Joj partnerstvo s Divanom najvýraznejšie využila v projektoch Česko Slovensko má talent, v relácii Moja mama varí lepšie ako tvoja, zrealizovala cez neho aj svoju jesennú hru na spôsob Telerola.

Čítať viac...
Nahor