Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza šokujúco mení program: Pre záchranu Kukučky zaraďuje Hornú Dolnú!

Televízny líder pre Kukučku výrazne naruší dlhodobú podvečernú štruktúru.

Markíza sa nechce zmieriť s neúspechom prvých častí Kukučky a tak jej pripravuje výraznú posilu. Líder už od dnešného dňa mení skladbu podvečerného programu, do ktorého vsunie Hornú Dolnú.

Televízia posúva štart spravodajských a publicistických relácií, keď Prvé Televízne noviny odvysiela už od 16:00. Podvečerné spravodajstvo skráti na pätnásť minút, keď naň o 16:15 nadviaže Reflexom.

To všetko Markíza robí pre mimoriadne zaradenie seriálu Horná Dolná ako ďalší program na 16:40. Vyhradí jej až 70-minútový slot. Prvá epizóda druhej série mala dĺžku okolo 50 minút.

Tento krok by mal pomôcť v prvom rade daily novinke Kukučka. Markíza si od zaradenia Hornej Dolnej sľubuje výrazný nábeh pre nový seriál, vďaka ktorému by mohlo Kukučku rozpozerať viac divákov. Doteraz novinke predchádzal Reflex, ktorý taktiež výkonmi neslnil. Takto zmenený program televízia avizuje zatiaľ na dnes a na piatok.

Nákladný podvečerný seriál zatiaľ televízii prináša podpriemerné výkony okolo 20 – 22 % so slabým ratingom okolo 4 – 4,5 %. Markíza potrebuje o približne aspoň tri ratingové body viac.

Čítať viac...
Nahor