Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza škrtá v pondelky proti vedúcemu Inkognitu koronašpeciály, na utorok chystá veľký večer!

Markíza tento týždeň zasahuje do programu, upravuje štruktúru.

Od nástupu koronakrízy, kedy Markíza vyškrtala z programu všetky hlavné premiérové programy mimo Superstar, sa televízia zamerala na vysielanie Mimoriadnych relácií, ktoré nasadzovala pravidelne hneď trikrát do týždňa.

V tomto nastavení sa televízia chystala pokračovať celý mesiac, no v tomto týždni ohlasuje zmenu.

Kým v utorky a štvrtky sa Markíze darí byť s večernými reláciami o koronavíruse vo vedení, v pondelky sa pred ňu dostáva konkurenčné Inkognito, ktoré viedlo aj napriek zaraďovaniu repríz. Od minulého štvrtka už Joj vytiahla čerstvé diely nakrúcané už v čase koronakrízy v špeciálnych podmienkach bez divákov.

Práve z pondelka pritom Markíza v tomto týždni reláciu o koronavíruse škrtá. Proti Joj sa vracia ku komediálnemu žánru, miesto vlastných seriálov vyťahuje podobne, ako začiatkom roka, reprízové zahraničné komédie. Tento pondelok odvysiela komédiu Tvoj snúbenec, môj milenec.

V nedeľu večer pritom Markíza zároveň ohlásila prípravu veľkého špeciálneho večera naplánovaného na tento utorok od 20:30. Jeho súčasťou bude autorský dokument spravodajského tímu venovaný koronavírusu a situácii, ktorá bude nasledovať po kríze. Po dokumente bude nasledovať veľká debata.

Večer Markíza venuje hľadaniu odpovedí na otázky, čo bude so Slovenskom po pandémii ďalej.Ocitli sme sa v akomsi polčase, kedy na jednej strane ľudia majú strach z nákazy, na druhej strane im dochádza dych a trpezlivosť, lebo stále viac riešia svoju ďalšiu existenciu. Inými slovami: V hre je naše zdravie, no zároveň ekonomika a sociálne dopady,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Markízy.

„Reláciu sme rozdelili do dvoch častí. Najprv to bude autentický pohľad späť, čo sa vlastne stalo, prečo to väčšina sveta podcenila, až zistila, že tu nejde o bežnú chrípku, ale o niečo ďaleko vážnejšie, čo naše generácie ešte nezažili. Napokon dostanú slovo tí, ktorí momentálne rozhodujú o našich životoch a osudoch,“ povedala dramaturgička a spoluautorka scenára Zuzana Štelbaská.

Redaktorka a režisérka programu Lenka Stanková sa respondentov pýtala aj na to, či sa situácia u nás ešte stále môže zvrtnúť talianskym či španielskym smerom, aké sú naše vyhliadky podľa najnovších analýz, akou cestou pôjdeme ďalej, a aké parametre musia byť splnené, aby sa život vrátil opäť do normálu.

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič. Súčasťou dokumentu a celej relácie, ktorej by mali byť následne hosťami v debate, sú premiér Igor Matovič, minister hospodárstva Richard Sulík, minister financií Eduard Heger, minister zdravotníctva Marek Krajčí a odborníci na epidemiológiu Andrea Kalavská a Vladimír Krčméry.

Čítať viac...
Nahor