Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza siahla po najspodnejších bulvárnych praktikách! Potom prišiel plač a výhovorky

Televízia zneužila dôveru známej herečky, keď ju bez jej vedomia natáčala a štipľavé zábery neskôr odvysielala.

Nevedela o tom. V máji prekvapilo jedno z vydaní Smotánky, v ktorom sa objavili na prvý pohľad tajne nakrúcané zábery, na ktorých sa Zdena Studenková veľmi ostro vyjadrovala na adresu Haliny Pawlowskej. Televízia sa naoko tvárila, že identitu kritizovanej osobnosti nechce odtajniť, pričom nebolo jasné, či zábery odvysielala s požehnaním Studenkovej. Viaceré médiá si mysleli, že áno.

Studenková však o tom, že ju televízia vôbec natáčala, netušila. Kameraman tak nakrútil herečku v súkromnom rozhovore, ktorý nakoniec redaktorka odovzdala v redakcii a zábery sa dostali do Smotánky. Patrónkou relácie je ako dramaturgička a režisérka jej moderátorka Erika Judínyová.

Kým spočiatku tvorcov, zdá sa, pikantný úlovok úlovok, keď záznam promovali a odvysielali, čoskoro prišli slzy. Zodpovednosť za situáciu podľa Studenkovej hádzal jeden na druhého. „Tej redaktorke, ktorá ma na „tajňáša“ natočila a prišla na ďalšiu akciu, som povedala, že sa s ňou baviť nebudem, nech ide odo mňa preč. Na to sa úprimne rozplakala a hovorila mi, ako ma má rada, vraj len odovzdala materiál, inak s tým nemá nič spoločné. Ale istá dáma, ktorá chodí v tých čipkovaných overaloch, že tá je za to zodpovedná. Tá mi zase písala ospravedlňujúce esemesky, že ona za to nemôže, že ona len spracovala to, čo dostala. Proste si to hádzali ako horúci zemiak,“ povedala herečka pre Život.

Počínanie redaktorky a rovnako aj „čipkovanej dámy“ je však ťažko obhájiteľné. Redaktorka totiž materiál vedome odovzdala, následne bol odsúhlasený a spracovaný.

Studenková vníma prístup televízie ako „absolútne zneužitie dôvery“, pričom so Smotánkou viac spolupracovať nechce. Zároveň si neodpustila štipľavú poznámku. S týmito ľuďmi už nikdy neprehovorím ani slovo. Ja ich fakt nepotrebujem, nie som mladá rozbiehajúca sa herečka. Zaráža ma však, že niekomu, kto má už dobre po štyridsiatke, nedocvakne, že je nepríjemný ako hmyz. Ja by som teda nechcela byť človek, na ktorého sa ľudia dívajú ako na nepríjemný hmyz, ktorý otravuje a púšťa kyselinu. Myslím, že keď budú po rokoch tieto ženy sedieť doma a hodnotiť svoj život, budú sa mať nad čím zamýšľať,“ hovorí.

Markíza týmto krokom siahla na praktiky z prízemia bulváru. Získavať pikantné materiály s osobnosťami ich tajným natáčaním je jednoduché, no zároveň existujú dôvody, prečo to relevantné médiá nerobia. Ak má aj niekto chuť takýmto spôsobom zarábať peniaze a naháňať úspech u čitateľov či divákov, nemôže byť prekvapený, že sa s ním žiadna poriadna osobnosť nebaví. Ktovie, ako by bolo Erike Judínyovej príjemné, keby si niekto jej názory mimo kamier začal tajne natáčať. Moderátorka k tomu bude musieť čoskoro upraviť hlavný motív relácie, nakoľko s týmto štýlom to už nie je o tom, koho si vyberá do reportáží Smotánka, ale kto je ochotný sa pre ňu nechať natočiť.

Čítať viac...
Nahor