Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza si na novom seriáli dáva záležať: Čo má spoločné s Hornou Dolnou?

Veľký jesenný seriál bude pre Markízu dôležitým pilierom, nechce nechať nič na náhodu.

Rozpačitú bilanciu úspešnosti seriálov drží v ostatnom čase televízny líder. Z pohľadu noviniek uviedol mimoriadne silnú Hornú Dolnú, s ktorou môže valcovať ešte niekoľko rokov, na strane druhej na jeseň uviedol neúspešnú novinku Doktori, ktorá sa do horšieho času sťahovala po prvej časti. Televíziu pritom stála veľké investície.

Rozpačito sa však darí aj zabehnutým seriálom a v Markíze nastal čas na zmenu. Ako je už známe, od jesene uvedie veľkú seriálovú novinku, ktorá bola pôvodne ohlásená namiesto končiaceho seriálu Chlapi neplačú. Pri pohľade na súčasne výkony Búrlivého vína sa však očakáva jej nasadenie v prime-time.

K týmto špekuláciám nabáda aj aktuálna situácia u lídra. Podľa našich informácií totiž tvorcovia seriálovej novinky prerábajú už existujúce scenáre a upravujú podobu seriálu, ktorý by sa na obrazovky mal dostať približne už o päť mesiacov. Podobnú stratégiu zvolila Markíza aj pri sitkome Horná Dolná, ktorého prvú časť tvorcovia prepisovali a vyvíjali celých deväť mesiacov. Konečná podoba na divákov zafungovala.

Líder si tak najmä po nákladom fiasku s Doktormi dáva pozor a prípravám venuje viac času. Nech už novinku nasadí kdekoľvek, televízia si nemôže dovoliť zlyhanie, keď už teraz jej slot o 20:30 upadá. Ako sme už informovali, seriálová novinka bude posadená do prostredia pekárne, v hlavnej úlohe sa opäť predstaví Alexander Bárta, spolu s ním by mal v novinke hrať aj kolega z Chlapi neplačú, Tomáš Maštalír. Podľa nepotvrdených informácií by sa v seriáli mohli objaviť aj Ľubo Roman či Marián Slovák, najnovšie televízia získala do vlastných radov Romana Luknára, ktorého by mohla angažovať práve do nového seriálu.

Čítať viac...
Nahor