Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza si ešte takúto sezónu nepamätá: Opäť zapláta program, menila ho aj v stredu!

Hlavné komerčné stanice CME v Česku aj na Slovensku prechádzajú nestabilným obdobím, zmeny v prime-time sa kopia.

Nie je to prvá sezóna, kedy Markíza ako televízny líder zasahuje náhle do programu čoraz častejšie. Ako náhradu za neúspešné projekty pritom začína využívať tie isté formáty, ktoré sa už v jej štruktúre kopia.

Televízia si v ostatnom čase zaužívala taktiku konkurenčnej Joj, ktorá problematické miesta zvykla v poslednom období riešiť zdvojením jej denných seriálov. Minulý rok nasadením dvoch častí po sebe odsunula napríklad šou Farmár hľadá ženu, na jar problematický pondelňajší neskorší večerný čas vyriešila zdvojením Zoo.

Rovnako k aktuálnym problémom pristupuje Markíza, ktorá v utorok po veľkom prepade Ostrova z týždňa na týždeň zdvojila šou Dobre vedieť!. Tá jej nezdary riešila aj v letnej štruktúre. Rovnako pritom pristúpila aj k stredajšiemu programu, kde taktiež okamžite odsunula po minulotýždňovom neúspechu reality šou Ostrov, a to zdvojením Hornej Dolnej. Pôvodne exkluzívny seriál lídra, ktorý prvú sezónu bežal iba v premiére a jedinej repríze v tom istom týždni, tak už využíva Markíza čoraz viac ako záplatu.

Takéto manévrovanie s Hornou Dolnou sa ale Markíze na všetkých frontoch nevypláca. V piatky už komediálny seriál padá do podpriemeru, rovnako tak pričastým nasadením v týždni stráca silnú pozíciu v pondelok. Oproti epizódam z minulej jesene vysielaných v pondelok v podobnej konkurencii seriál padol až o 3 – 4 ratingy. Od budúceho týždňa už ale zmizne zo stredy, kde ju nahradí Chart Show. Ostáva však okrem pondelkov a piatkov aj v nedeľnej podvečernej repríze.

Ku rýchlym zmenám v prime-time musela prednedávnom pristúpiť aj jej česká sestra Nova. Nezafungoval jej presun relácie Chcete byť milionárom na piatok, odkiaľ ju náhle nahradila filmami. Pokúsila sa ju zachrániť jej zaradením na stredy po 21:30, vydržala tam len týždeň. Nedarí sa ani kuchárskej šou MasterChef, kvôli ktorej predčasne do vysielania povolala nové časti Zámeny manželiek. Práve vysunuli MasterChefa v stredy na pol desiatu, namiesto Milionára. V pondelky zas narýchlo nasadila reprízy u nás neúspešného komediálneho seriálu Okresní přebor, pre zmeny v stredajšom programe tiež musela presunúť magazín Prásk na štvrtok.

Čítať viac...
Nahor