Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza šachuje s programom pár hodín pred vysielaním! Obeťou Búrlivé víno aj finále Vo štvorici po Slovensku

Líder podobne ako v lete odsúva finále cestovateľskej šou do neskoršieho času.

Markíza zanechá na svojej suverenite ďalšiu trhlinu. V súvislosti s aktuálnym vývojom sledovanosti prišla so zmenami, pričom tak robí doslova z hodiny na hodinu.

Televízia sa totiž rozhodla zmeniť program, ktorý sa o pár hodín chystal do vysielania. Zmena sa výrazne dotkne finále tretej série Vo štvorici po Slovensku, ktoré ešte dnes ráno Markíza avizovala na štandardný čas o 21:40. Po 19-tej však začala divákov informovať, že nakoniec finále cestovateľskej šou odvysiela až o 22:50. Aj v lete televízia odsunula záver šou na neskorší čas, keď z 20:30 po nástupe Búrlivého vína spadla relácia za rodinný seriál.

Aj tentoraz Vo štvorici po Slovensku odsunie na neskôr Búrlivé víno. To totiž Markíza dnes (v utorok) nečakane zdvojuje a po druhý raz ho uvedie v neskoršom čase než o 20:30. Prvýkrát tak spravila po štarte Zoo, keď chcela aj druhý diel rodinnej novinky Joj oslabiť Hornou Dolnou, ktorej repríza vysunula Búrlivé víno až k 22:00. Televízii vtedy komediálny seriál neuspel, zároveň Markíza jednorázovo porušila svoj záväzok spred pár dní, že vínnu ságu nebude presúvať do iného času.

Celá náhla zmena programu vyústila z rozhodnutia škrtnúť Búrlivé víno z piatkov okamžite. Minulý týždeň práve v tento deň prepadlo bez mimoriadnej konkurencie najtvrdšie v histórii. Vysielať sa v piatky malo ešte tento a budúci týždeň, namiesto neho Markíza najbližšie zaraďuje Svokru. Tá bude mať voľný priestor, nakoľko Jednotka nevysiela Milujem Slovensko ale prvú predvolebnú diskusiu. Po šou odštartuje televízia siedmu Farmu.

Zdvojenie Búrlivého vína a odsun Vo štvorici po Slovensku môže Markíze pomôcť. Na začiatku roka, keď bol seriál odsunutý Hornou Dolnou, dosiahol v neskoršom čase jeden zo svojich najlepších podielov posledného obdobia, cestovateľská šou zároveň minulý týždeň výrazne prepadla. Televízia si tak oproti minulému utorku, podľa všetkého, zlepší po 21:40 značnejšie výkon.

Markíza pokračuje s trendom náhlych programových zmien, ktoré zaviedla minulý rok. Na imidži jej nepridávajú. Zaujímavosťou je, že neúspech Búrlivého vína v piatky mohla dávno predpovedať, nakoľko už aj minulú sezónu bol práve tento deň pre seriál najslabší a pravidelne hlboko podpriemerný. Vyvarovala by sa tak narýchlo robených zmien.

Čítať viac...
Nahor