Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa zľakla Tanca snov! Rozborilovej šou náhle nasadzuje zdrvujúcu konkurenciu!

Televízny líder sa rozhodol pre rýchlu zmenu, proti Tancu snov nasadzuje asi to najsilnejšie, čo aktuálne má.

Situácia zo začiatku tohto roka sa opakuje. Markíza aj po dvoch mesiacoch reaguje na konkurenciu a silnou premiérou komédie Zdeňka Trošky sa pokúsi oslabiť štart novinky Joj.

Televízny líder sa tento raz rozhodol zareagovať na nástup tanečnej šou Vila Rozborila, Tanec snov. Po spustení ďalšej fázy kampane k šou, kedy sa divákom prostredníctvom uvoľnených upútavok predstavujú účinkujúci projektu, Markíza ruší pôvodné plány a na 8. marca proti štartu Tanca snov nasadzuje premiéru českej komédie Babovřesky 2. Pôvodne televízia rátala s premiérou pokračovania snímky, ktorá mala na jej obrazovkách výrazný úspech – 96 hodín s podtitulom Odplata.

Premiérové Babovřesky už Markíza tento rok vytiahla. Rovnako, ako teraz, sa nimi snažila oslabiť štart novinky Joj, keď na 12. januára na 21:30 zaradila prvú časť série. V tom čase mala Joj spustiť Sladký život, televízna dvojka nakoniec štart celebrity šou posunula o deň neskôr.

Pre Tanec snov bude druhé pokračovanie Babovřesiek mimoriadne náročnou konkurenciou. Premiéra prvej časti vysielaná v spomínanom čase začiatkom januára dosiahla vysoký rating 14,3 % a podielom 52,4 %, celkovo komédiu sledovalo 680-tisíc divákov. V knižnici Markízy sa aktuálne žiadny iný program s podobným potenciálom nenachádza, keď sa jej minuli všetky časti Hornej Dolnej.

Čítať viac...
Nahor