Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa už zmierila s veľkým poklesom Televíznych novín: Dnes sa teší z takýchto čísel!

Hlavné správy medziročne výrazne strácajú, televízia prezradila, aká výkonnosť ju v súčasnosti poteší.

Minuloročné leto a jeseň pripravili Televízne noviny o suverenitu a výkon. Hlavné spravodajstvo Markízy sa v posledných mesiacoch trápi, aktuálne sa o zlepšenie situácie snaží aj prostredníctvom navýšenia výkonnosti v osemnástej hodine.

Televízne noviny zatiaľ v januári dosahujú výkon v priemere okolo 28 – 30 %. Oproti jeseni si nateraz mierne polepšili, častejšie sa už častejšie dostávajú nad tridsiatku, čo bolo kedysi ich rutinnou záležitosťou. Práve méta 30-tich percent je, zdá sa, aktuálne pre Markízu hlavným cieľom, kedy je ochotná sa so svojím hlavným spravodajstvom pochváliť.

Markíza zmieňuje Televízne noviny v tlačových správach už len sporadicky. Posledne tak urobila po aktuálne vydarenom víkende, keď vyzdvihla výkon správ v sobotu, kedy uhrali podiel 31,3 % a rovnako v nedeľu, kedy dosiahli 31,7 %. Oproti bežným výkonom cez týždeň je to zlepšenie aj o tri podielové body, medziročne je to však veľký pád.

V januári 2015 dosahovali Televízne noviny priemerne hodnoty okolo 35 – 38 %. Vedeli ísť aj vyššie, stalo sa tiež, že podliezli toto rozmedzie. V priemere sa tak nateraz prepadli o približne sedem podielových bodov. Ešte výraznejší je pád oproti januáru 2014, kedy sa Televízne noviny hýbali okolo 38 – 40 %. V tomto prípade sa tak prepadli priemerne až o desať podielov.

K poklesu Televíznych novín pomáha aj ich neustále nadlžovanie. Oproti januáru 2014 natiahli svoju dĺžku o 10 – 12 minút, pribudla aj ďalšia reklama, vďaka ktorej v priemernom výkone relácia stráca. Televízne noviny sa s poklesom sledovanosti pasujú každoročne, minulú jeseň dosiahli dno v okolí 26 %.

Čítať viac...
Nahor