Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza sa rozhodla odomknúť Voyo, Joj vráti do archívu stiahnutý seriál

Videoarchív Markízy Voyo.sk zmení svoje podmienky. Od zavedenia online filmotéky s archívom vlastných programov prešlo dva a pol roka (službu zaviedla 26. augusta 2011) a v týchto dňoch pripravuje jej zásadnú úpravu.

Markíza na platforme Voyo chystá odomknúť „istý“ obsah. Ktorý to bude, vyberie na základe vlastného kľúča. „To, čo pôjde von zdarma a čo ostane za paywallom záleží napríklad aj od práv, ktoré na daný program máme. Ale predpokladáme, že pôjde o vyvážený mix všetkého zaujímavého, čo k nám pritiahne internetových divákov,“ povedal pre Strategie.sk riaditeľ Nových médií skupiny Markíza Peter Šturdík. Zároveň naznačil, že zadarmo ponúkne staršie projekty, ktoré stále majú divácky potenciál: „Bezplatne ponúkneme hlavne obsah, ktorý síce už nefunguje ako motivátor predplatného na Voyo.sk, avšak ešte stále si v tejto forme nájde svojich divákov. Napríklad už staršie veci z archívu.

Markíza postupne pod platenú hlavičku Voyo zaradila všetky svoje aktuálne aj staršie projekty, zamkla taktiež živé vysielanie. Ako protihodnotu ponúkla napríklad online stream športovej televízie Nova Sport. Na tlak divákov v roku 2012 spravila výnimku pri Televíznych novinách, ktoré na spravodajskom webe tvnoviny.sk ponúka zadarmo.

Konkurenčná Joj ostáva aj v novej sezóne verná odlišnému štýlu a archív ponúka kompletne odomknutý. Ako bonus pridáva niekoľko akvizičných titulov, na ktoré má internetové práva spravidla sedem dní od ich odvysielania v televízii. Kde jej to licencia dovoľuje, necháva programy v archíve zaradené aj mesiace či roky po premiére, v prípade licencovaných projektov ako Česko Slovensko má talent či Farmár hľadá ženu ich po finálovej epizóde série necháva v ponuke iba určitý čas, ktorý jej dovoľuje licencia.

Najnovšie Joj do archívu nepridáva iba programové novinky ako Vdova či Kukátko, ale aj starší no nákladný a výpravný seriál, ktorý mal premiéru v roku 2009, Keby bolo keby. Do ponuky ho vráti od pondelka 3. februára.

Čítať viac...
Nahor